Bayan Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Bayan güvenlik görevlisi nasıl olunur? Bayan güvenlik görevlisi olmak için yaş sınırı nedir? Boy sınırı var mı? Bayanlar nasıl güvenlik görevlisi olur gibi aklınızdaki tüm soruların cevabını bu yazımızda sizlere anlatmak istiyoruz.

Bayan Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Bayan güvenlik görevlisi veya erkek güvenlik görevlisi diye bir ayrım yoktur. Aslında sorunun cevabı nasıl özel güvenlik olunur olması gerekir. Çünkü güvenlik görevlisi olmak için herhangi bir cinsiyet ayrımı yoktur. Sadece bazı şartlar vardır. Peki nedir bu şartlar?

Özel güvenlik mesleğini yapmak isteyen ve bayan güvenlik olmak isteyen tüm adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Devletimizin kanunlarla sınır koyduğu ve aşağıdaki engeller dışında bir engeliniz yoksa özel güvenlik görevlisi olabilirsiniz.

Silahlı güvenlik olmak isteyen bay ve bayanlar için şartlar;

 • 21 yaşına girmek
 • En az lise mezunu olmak
 • Devlet hastanesinden 5 doktor onaylı heyet raporunu almak

Silahsız güvenlik görevlisi olmak isteyen bay ve bayanlar için şartlar;

 • 18 yaşına girmek
 • En az ortaokul mezunu olmak (8 yıllık diploma)
 • Özel hastane veya polikliniklerden sağlık raporu almak

Not: Sağlık raporlarında “Silahlı veya silahsız özel güvenlik olur” ibaresi geçmeli ve aynı zamanda sağlık raporu heyet raporu olmalıdır. Yanlış bir rapor almamak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Bayan Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur? Diğer Şartlar Nelerdir?

Yukarıda saydığımız şartlar bayan güvenlik görevlisi nasıl olunur? Sorusunun cevabıdır. Ancak bazı özel güvenlik görevlisi adayları kurumumuza bunların dışında sorular sormaktadır. Kurumumuza en çok gelen sorular şöyledir.

Sorular

 • Bayan güvenlik görevlisi olmak için boy ve kilo şartı var mı?
 • Bayan güvenlik görevlisi kapalı olabilir mi?
 • Taşıdığımız silahı evimize mi götüreceğiz?
 • Güvenlik elbiselerini biz mi alacağız?

Cevaplar

 • Bayan güvenlik görevlisi olmak için boy ve kilo şartı yoktur. Önemli olan sağlıklı olmak ve hastanelerden istenilen raporu almaktır. Kanunen  boy ve kilo şartı bulunmamaktadır.
 • Bayan güvenlik görevlisi kapalı olabilir. Ancak bu durum çalışacağınız projedeki iş alımına bağlıdır.
 • Taşıdığınız silah, silahlı görev yaptığınız alanda bulundurulma zorunluluğu vardır. Silah ile dışarı çıkılmamaktadır.
 • Güvenlik elbiselerinizi çalışacağınız firma sizlere verecektir.

Bayan güvenlik görevlisi olma hakkında söyleyebileceklerimiz bu kadar. Eğer sizde bayan güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız lütfen bizimle irtibat menüsünden görüşebilir ve diğer bilgileri alabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü