Güvenlik Eğitimi Sonrasında Kimlik Süreleri Hakkında

Güvenlik eğitimi sonrasında kimlik süreleri hakkında ve alacağınız eğitimler ile alakalı belirtilen bilgilerde güncellemeler yapılmıştır. Bu nedenle ilk defa özel güvenlik eğitimi alacaklar, silahsızdan silahlıya geçecek olanlar yada silahlı veya silahsız kimlik yenileme yapacak olan adaylar kimlik süreleri hakkındaki detaylara göz atmalarında fayda görüyoruz.

Güvenlik Eğitimi Sonrasında Kimlik Süreleri Hakkında

Temel sertifika yani ilk defa güvenlik sertifikası alacak adaylar için kimlik süreleri, sınavı kazandığı sınav tarihinin üzerine 5 (beş) yıl eklenerek tarih verilmektedir. Örneğin 13 Aralık 2020 tarihinde yapılan sınavı kazandı ise sertifika ve kimlik geçerlilik tarihi 13 Aralık 2025 olacaktır.

Yenileme sertifika süreleri ise adayın ilk kazanmış olduğu temel sertifikasının bitiş tarihine 5 (beş) yıl eklenerek hesaplanmaktadır. Örneğin 13 Aralık 2015’te girdiği sınavda kazanmış ise 13 Aralık 2020’ye kadar kimlik geçerlilik süresi olacak. (Eskiden ilk sınav tarihine göre hesaplanmayan bazı sertifikalar olduğu için bu maddede belirtilen durum uygulanacak ve sertifika hatta kimlik geçerlilik sürelerinde hata yapılanlar bu uygulamaya göre süresi dikkate alınacak)

Sertifika veya kimlik kartının süresi geçmiş sonra yenileme yapmış ise adayın son girmiş olduğu sınavın üzerine 5 yıl eklenerek süresi hesaplanacaktır.

Güvenlik eğitimi alan bir silahsız aday eğer silahlıya geçmek için silah fark eğitimi alırsa sertifika veya kimlik süresi uzamaz. Sadece sertifikası ve özel güvenlik kimlik kartı silahlı olur.

Yenileme yapacak adayların sertifika veya kimlik geçerlilik süresine 1 yıldan uzun bir süre varsa yenileme yapamayacak. Yapsa bile süre verilmeyecektir. Bu nedenle yenileme yapacak adayın kimlik geçerlilik süresi kesinlikle 1 yıldan az kalması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü