Güvenlik kayıtları ne zaman başlıyor?

Güvenlik kayıtları ne zaman başlıyor? Güvenlik sınavına kayıt olmak için ne kadar süre var? Ne zaman kayıt yaptırabilirim veya hangi tarihler arasında kayıt olmalıyım? Tüm bu soruların cevabını vereceğimiz ve özel güvenlik kursiyer adayları için son derece önemli olan tüm cevaplar yazımızın devamında olacak.

Güvenlik kayıtları ne zaman başlıyor?

Güvenlik kurs kayıtları her zaman açıktır. Sadece dikkat edilmesi gereken hangi sınava giriş yapacağınız ve giriş yapacağınız sınava kayıt için yeterli zaman var mı?

Güvenlik Kayıtları Ne Zaman Başlar

Her şeyden önce bilmemiz gereken İş İşleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Özel Güvenlik Sınav Takvimi kursa kayıt için çok önemlidir. Sizlere görebilmeniz ve örnek verebilmemiz için aşağıdaki özel güvenlik sınav takvimine bakabilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK DENETLEME BAŞKANLIĞI
2020 YILI SINAV TAKVİMİ
S.N. SINAVIN ADI SINAV TARİHİ EĞİTİM BİTİŞ TARİHİ
1 ÖZEL GÜVENLİK 86. TEMEL EĞİTİM VE 62.YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI 9 Şubat 2020 Pazar 3 Ocak 2020 Cuma
2 ÖZEL GÜVENLİK 87. TEMEL EĞİTİM VE 63.YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI 5 Nisan 2020 Pazar 28 Şubat 2020 Cuma
3 ÖZEL GÜVENLİK 88. TEMEL EĞİTİM VE 64.YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI 6 Haziran 2020 Cumartesi 1 Mayıs 2020 Cuma
4 ÖZEL GÜVENLİK 89. TEMEL EĞİTİM VE 65.YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI 16 Ağustos 2020 Pazar 10 Temmuz 2020 Cuma
5 ÖZEL GÜVENLİK 90. TEMEL EĞİTİM VE 66.YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI 11 Ekim 2020 Pazar 4 Eylül 2020 Cuma
6 ÖZEL GÜVENLİK 91. TEMEL EĞİTİM VE 67.YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI 13 Aralık 2020 Pazar 6 Kasım 2020 Cuma

Yukarıda gördüğünüz özel güvenlik sınav takvimi 2020 yılının sınav takvimidir. Sınav takviminde de görebildiğiniz gibi bir yıl içerisinde altı sınav yapılmaktadır. Peki bu sınav takvimindeki sınav tarihi ve eğitim bitiş tarihi neyi ifade eder?

Sınav Tarihi : Sınavın yapılacağı tarihtir.

Eğitim Bitiş Tarihi : Eğitimlerin biteceği tarihtir. Örneğin Temel silahlı eğitim minimum 17 gün sürmektedir. 13 Aralık 2020 sınavına kayıt olacak kursiyer, o sınavın eğitim bitiş tarihinden yani 6 Kasım 2020 tarihinden 17 gün önce kursa kayıt olmuş olması gerekir.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise 17 gün önce kayıt olsa da eğitim kurumunda kontenjanın kalıp kalmadığıdır. Bu nedenle tüm kursiyer adaylarının dikkatini çekmek ve son günlere bırakmamalarını rica ederiz.

Güvenlik Kurs Kayıtlarına Geç Kalırsam Ne Olur?

Özel güvenlik eğitimine kayıt olmak için bazı evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Bu evraklar arasında sizi en çok uğraştıracak ve hazırlanması minimum 1 gün süren Sağlık Raporu olacaktır. Devlet hastanelerinin yoğunluğu, randevuların tükenmesi sonucu bu süreç süreyi uzatabilir.

Güvenlik kursuna kayıtta 1 gün bile önemlidir. Yukarıda verdiğimiz eğitim bitiş tarihi konusunda da belirttiğimiz gibi kontenjanların dolması veya o sınav tarihine geç kayıt olmanız durumunda bir sonraki sınava kalabilirsiniz.

Güvenlik kayıtları ne zaman başlıyor? Sorunun tam olarak yanıtı aslında kurslar her zaman var ve açıktır. Önemli olan şey sizin kursa ne zaman kayıt yaptırdığınız diyebiliriz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü