Güvenlik kursu kaç gün sürüyor?

Güvenlik kursu kaç gün sürüyor? Güvenlik kursuna kayıt olursam kaç gün eğitim almam gerekir? Güvenlik eğitimleri kaç günde tamamlanır gibi bir çok sorunun cevabını bulabileceğiniz bu yazımızda temel ve yenileme eğitimleri olmak üzere kursların kaç gün süreceğinden bahsedeceğiz.

Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürüyor?

Güvenlik kursu temel ve yenileme olmak üzere iki gruba ayrılır. Temel eğitim olarak adlandırılan eğitim türü ilk defa güvenlik eğitimi alacak adayların grubu olurken yenileme eğitimi ise daha önceden güvenlik sertifikası veya güvenlik kimliğine sahip adayların gördüğü eğitim türüdür.

Güvenlik kursu kaç gün sürüyor?

Temel eğitim ve yenileme eğitimi de kendi aralarında silahlı ve silahsız olarak ayrılmaktadır. Bu eğitim türlerinin her birinin zorunlu eğitim saatleri vardır. Öncelikle güvenlik kurs süresinin zorunlu olduğu maddelerden bahsedelim.

  • Ders saati maksimum 40 dakika ve teneffüs saati minimum 10 dakika olmak zorundadır.
  • Güvenlik eğitim kurumunda bir günde en fazla 8 ders saati ders verilebilir. Bu sayı 9 olamaz.
  • Ders programında her 7 gün içinde mutlaka 1 gün tatil verilmesi şarttır.
  • Temel silahlı eğitim toplam 120 ders saatinden oluşur.
  • Temel silahsız eğitim toplam 100 ders saatinden oluşur.
  • Temel fark yani silahsızdan silahlıya geçme dersi 20 ders saatinden oluşur.
  • Yenileme silahlı eğitim toplam 60 ders saatinden oluşur.
  • Yenileme silahsız eğitim toplam 50 ders saatinden oluşur.

Temel Silahlı Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürüyor?

Yukarıdaki maddeler dikkate alındığında 120 ders saati olan temel silahlı güvenlik kursu 120 ders saati / 8 ders saati = 15 güne tekabül eder. Buna yedi günde bir zorunlu tatilde eklenirse 2 gün daha ilave etmek gerekir. Bu da temel silahlı güvenlik kurs süresinin minimum 17 gün olması gerektiğini gösterir.

Özel güvenlik eğitim kurumunda temel silahlı güvenlik olmak için minimum 17 gün ders görmeniz gerekir. 17 günün alında olamaz ancak kurs süresini eğitim kurumu uzatabilir.

Temel Silahsız Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürüyor?

Temel silahsız kursu için toplamda 100 ders saati görmek zorunludur. Eğitim kurumu günde en fazla 8 ders saati vermek zorunda olduğu için 100 ders saati / 8 ders saati = 12,5 güne tekabül eder. Yedi günde bir zorunlu tatil için 1 gün daha eklenir ve 13,5 gün yapar. Temel silahsız güvenlik kursu da yuvarlarsa 14 gün sürecektir.

Temel Fark Silahsızdan Silahlıya Geçiş Kursu Kaç Gün Sürüyor?

Silahsızdan silahlıya geçiş kursu toplamda 20 ders saati sürmektedir. 20 ders saati / 8 ders saati dediğimizde ise 2,5 gün sürmektedir.

Yenileme Silahlı Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürüyor?

Yenileme silahlı kursu toplamda 60 ders saatidir. 60 ders saati / 8 ders saati dediğimizde 7,5 güne tekabül eder. Yedi gün içerisinde bir günde tatil vermek zorunda olunduğu için toplamda 8,5 gün diyebiliriz.

Yenileme Silahsız Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürüyor?

Yenileme silahsız kursu toplamda 50 ders saatidir. 50 ders saati / 8 ders saati dediğimizde 6,25 güne tekabül eder. Yedi gün içerisinde bir günde tatil vermek zorunda olunduğu için toplamda 7,25 gün diyebiliriz.

Tekrar önemli bir hatırlatma yapmamız gerekir ki güvenlik kursu gün süreleri azaltılamaz. Çünkü zorunlu eğitimdir. Ancak kurs süresi eğitim kurumuna bağlı olmak üzere uzatılabilir. Örneğin yenileme silahsız en az 7,25 gün olabilir ancak kurs isterse 12 güne de yayabilir. Fakat 7,24 gün olamaz!

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü