Güvenlik sertifikası için lise diploması şart mı?

Güvenlik sertifikası için lise diploması şart mı? Yoksa ortaokul diploması yeterli mi? Özel güvenlik olmak isteyen adayların sıkça sorduğu bu soruların yanıtını aşağıda açıklayıcı bir şekilde görecek ve güvenlik görevlisi olmak için gereken diploma şartlarını öğrenebileceksiniz.

Güvenlik sertifikası için lise diploması şart mı?

Özel güvenlik görevlisi olmak ve güvenlik sınavlarına katılmak için bazı şartlar gerekmektedir. Örneğin silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olmak gerekmektedir. Silahsız özel güvenlik görevlisi olmak ve kursa katılmak için en az 18 yaşını doldurmuş ve 8 yıllık ortaokul mezunu şartları aranmaktadır.

Güvenlik sertifikası için lise diploması şart mı?

Bu duruma istinaden eğer silahlı özel güvenlik olmak istiyorsanız sorunun cevabı evet lise diploması şarttır. Eğer silahsız özel güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız da en az ortaokul mezunu diploması şart.

Diploma Olmazsa Ne Olur?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için bildiğiniz gibi İç İşleri Bakanlığı’ndan faaliyet izin belgesi almış bir özel güvenlik eğitim kurumuna kayıt olmanız gerekmektedir. Özel güvenlik eğitim kurumuna da kayıt olurken teslim edeceğiniz belgelerin arasında diploma olmak zorundadır. Aksi halde kaydınız tamamlanmaz. Eğer diplomasız bir şekilde sizin kaydınızı eğitim kurumu alırsa ve yapılacak olan denetim sonucunda diplomanızı denetim ekiplerine sunmazsa hem sınav kaydınız iptal edilir. Hemde eğitim kurumu uyarı alır. Kısacası diploma fotokopisi olmadan kursa kayıt olmak yasaktır.

Alttan Dersim Var Diplomam Bir Kaç Aya Gelecek Sorunu

Bir çok kursiyer adayı diplomasını almamış ve alttan dersi olduğunu hatta çok yakında sınavının olacağını ve 1-2 aya kadar diplomasının eline ulaşacağını söylemektedir. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi silahlı özel güvenlik kurs kaydı için lise, silahsız özel güvenlik kurs kaydı için ortaokul diploması kesinlikle şarttır.

Alttan dersiniz olsa bile sonucunda yine de geçememe gibi bir sorun teşkil edebilir. Bu nedenle kursa kayıt olmadan önce mutlaka lise veya ortaokul diploması fotokopisi alınması zorunludur.

Diplomam Yoksa Ne Olacak?

Eğer diplomanız yoksa veya bir kaç aya elinizde olacaksa kesinlikle beklemeniz gerekmektedir. Çünkü kursa kayıt olduğunuzda sizden bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklardan herhangi birini teslim etmediğiniz taktirde eğitim kurumuna denetim yapılması durumda hem siz hemde eğitim kurumu zarar görecektir.

Silahlı veya silahsız özel güvenlik görevlisi olmak için sadece diploma değil bir kaç şart ve hazırlanması gereken evraklar vardır. Dilerseniz bu evrak ve bilgilere silahlı için buraya silahsız için ise buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü