Güvenlik Soruşturması Neden Uzun Sürer?

ileadmin

Güvenlik Soruşturması Neden Uzun Sürer?

Güvenlik soruşturması neden uzun sürer gibi bir çok soru yönelten kursiyerlerimize yardımcı olmak ve bilgi vermek amacıyla bu yazımızı hazırladık. Bu yazımızda sadece güvenlik soruşturması ile alakalı bilgileri okuyabilir ve neden uzun sürdüğü, hangi işlemlerin yapıldığı hakkında bilgiler alacaksınız.

Güvenlik Soruşturması Neden Uzun Sürer?

GÜNCELLEME: Aşağıdaki yazıyı okumadan önce lütfen 14.12.2019 tarihinde yayınlanan genelgeyi okumanızı tavsiye ederiz. Genelgeyi görmek için lütfen burayı tıklayın.

Güvenlik soruşturması bir çok alanda istendiği gibi (memurluk başvurusu, özel güvenlik, zabıta, belediye v.b) özel güvenlik kimlik kartı çıkartılırken de istenen bir formdur. Bu formda hem formu dolduran kişinin kimlik bilgileri istenirken hemde aile bilgilerinden bir takım bilgilere ihtiyaç duyulur. Genel olarak güvenlik soruşturması formu bilgisayar ile doldurulur ve bir çıktısı alınarak bilgiler muhtarlık tarafından onaylatılır.

Örneğin özel güvenlik kimlik kartı alacak özel güvenlik adaylarından istenen “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu” yukarıda belirttiğimiz şekilde doldurulduktan sonra muhtara onaya gider. Arından bu belge Emniyet Müdürlüğüne randevu sisteminden randevu alınarak diğer belgeler ile teslim edilir. Peki bundan sonra neler olur? Bu belge nerelere gider?

Güvenlik Soruşturması Nerelerden Geçiyor?

Özel güvenlik adayları aldığı bu belgeyi diğer belgeler ile Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim etmektedir. Bu belge Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından işlem sırasına konulduktan sonra (burada diğer binlerce müracaatı da göz önüne almak gerekiyor) ikamet ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir yazı yazar. Bu yazıda sizin soruşturmanızı yapmasını isterler.

İkamet ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü bu yazıyı aldıktan sonra görevli polis memurları sizi araştırmaya başlar. Gerektiği taktirde yan komşunuza, bakkala, muhtara kadar ne iş yaptığınızı, gerçekten o adreste mi ikamet ettiğinizi ve bilinmesi gereken tüm soruları yöneltebilir. Ayrıca sicil araştırması da yapılır. Örneğin daha önce bir kavgaya karışıp, karışmadığınız, bir suç işleyip işlemediğiniz gibi bir takım bilgiler sor durulur. Eğer hiç bir problem çıkmaz ise İlçe Emniyet Müdürlüğü tekrardan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne “olumlu tahkikat” yazısı yazar. Böylece soruşturmanız bitmiş olur.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne yazdığı bu yazı neticesinde belgeniz Ankara EGM’ye olumlu olarak gönderilir ve kimlik yapım aşamasına geçilir. İnternet üzerinde bir çok kişi güvenlik soruşturmasının uzun sürdüğü ile alakalı yazılar yazmışlar ancak meşakkatli bir iş olduğunu unutmamak lazım. Unutmayın ki;

 • Sizin gibi güvenlik soruşturması yapılması gereken binlerce insan var.
 • İlçe emniyetlerde soruşturma yapan memur sayısı az olabilir.
 • Ayrıca Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün , EGM’nin iş yoğunluğunu da göz önüne almak gerekir.

 

Yazar hakkında

admin administrator

99 yorum

NilüferYayın tarihi5:13 pm - Ara 9, 2018

Merhaba ben 75. Dönem sıvanı kazandım mayıs’ın 7 gibi evraklarımı verdim Karakoldan çağrıldım benim mah. nin poliyle görüştüm bana polis şöle dedi işlemi hızlandırmak adına sizi çağırdım görmek istedim eğer kafamda size karşı bir şüphem olsaydı yine mahalleye gidip soruşturacaktım şimdi evraklarını güvenlik şubeye göndereceğim onlar da Ankaraya gönderecekler kimliğin basılıp adresine gelecek dedi. Bu durum da benim soruşturmam bitmiş olmuyor mu? Üzerinden 4 aydan fazla toplam da 7 doldu halâ bir gelişme yok ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

aytaçYayın tarihi5:34 am - Şub 8, 2019

admin bn bir cok suctan sabıkalıyım ama terör yada siyasi bi işim olmadı eski hukumlu olarak kadroya alındım 3 aydır guvenlık sorusturmasından ceap gelmedi bu işin olmasını cok istiyorum şansım nedir acaba

  adminYayın tarihi12:50 pm - Mar 7, 2019

  Merhaba Aytaç Bey.
  Bunu en iyi Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne giderek öğrenebilirsiniz.
  Mümkünse mahkeme kararlarınız ile gidip, TC kimliğiniz ile şubede sorgulatın.
  En doğru kararı size şubeden söyleyeceklerdir.

   müslümYayın tarihi9:40 pm - Ara 28, 2020

   admin ben müslüm 15 gun okuyo evraklarimi ilce jandarmaya verdim beni aradilar ben 2018 denetim serbestligi cezasi aldim ve denetimimde 1 ay oldu bitti sorusturmada ki as subay kimlik karti alamazsin dedi bana yardimci olma sansiz varmi bilgi acisindan

Serdal öndrrYayın tarihi7:53 pm - Şub 8, 2019

2017 martta sınavı kazandım emniyete başvuru yapmadım şuan yapsam olurmu

  adminYayın tarihi12:49 pm - Mar 7, 2019

  Evet olur. Eğer evraklarınızın tarihleri geçmedi ise başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak başvuruyu yapmadan, sertifikanızı aldığınız kurum ile tekrar görüşür ve yeni evrak listenizi alırsanız çok daha sağlıklı olacaktır.

muratYayın tarihi1:27 am - Nis 21, 2019

15 yaşında iken hırsızlık suçuna karıştım özel güvenlik olmama engelmi

  adminYayın tarihi4:19 pm - Kas 4, 2019

  Kanunda kimler özel güvenlik olamaz sorunun yanıtı olarak;

  Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

  Demektedir.

Adnan pantuYayın tarihi1:14 pm - May 2, 2019

Ben 2019 Mart’ın 20 sinde evraklarımı kaymakamlığa teslim ettim 4 ayrı suçtan beraat düşüm kararlarımı aldım zaten herhangi iş yatar ceza almadım 5 yıl geçti üstünden kabul edildi ve güvenlik soruşturmasında gözüküyor öğrenmek istediğim herhangi bir red olumsuz sonuç alırmıyım ?

  adminYayın tarihi4:42 pm - Ara 3, 2019

  Merhaba Adnan Bey.
  Bunun için kimlik başvurusu yapmalı veya nüfus cüzdanınız ile beraber Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne giderek sorabilirsiniz.

AbdullahYayın tarihi12:23 am - Haz 13, 2019

Güvenlik soruşturması ne kadar sürüyor?
Diğer sorum ise kartı almadan çalışabilmek adına herhangi bir belge evrak veriliyor mu

  adminYayın tarihi4:20 pm - Kas 4, 2019

  Abdullah bey Güvenlik Soruşturması kimlik müracaatınızı yaparken yapılmaktadır. Maksimum 1-2 ay kadar sürdüğü bilinmektedir.
  Özel Güvenlik Kimlik Kartı olmadan çalışamazsınız. Yasal değildir!

süleymanYayın tarihi8:25 am - Tem 4, 2019

Kart yenileme işlemlerinde de tekrar güvenlik ve arşiv araştırması soruşturması yapılıyor mu acaba ?

  adminYayın tarihi4:45 pm - Ara 3, 2019

  Merhaba Süleyman Bey.
  Yenileme eğitimi sonrasında sertifikanızı alacaksınız. Sertifikanız ile beraber emniyete yenileme müracaatı yapacağınız sırada güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu doldurulacak.

OğuzhaYayın tarihi6:32 pm - Tem 31, 2019

Soruşturmam bitmis randevu al gel dediler kartimi direkmi vervekler yoksa basilcakmi bursada yasiyorum ?

  adminYayın tarihi4:41 pm - Ara 3, 2019

  Merhaba Oğuzhan Bey.
  Evet randevu alıp gidebilirsiniz. Ancak ilk defa kimlik alacaksanız hemen kimlik kartınızı vermiyorlar. Önce güvenlik soruşturması yapılıyor daha sonra olumlu sonuçlandığı taktirde Ankara’dan kimliğiniz yapılıp size gönderiliyor.

CanYayın tarihi9:03 pm - Ağu 25, 2019

Arkadaşlar merhaba ben özel güvenlik kartımı aldım ancak benim bir mahkemem oldu hakim sicile işlemedi ancak daha sonra havalimanına işe girecektim güvenlik soruşturmam olumsuz dendi bu nasıl olabilir böyle bit sıkıntıda özel güvenlik kartıda alamazdım bir yardımcı olur musunuz

ArifeYayın tarihi7:17 pm - Eyl 4, 2019

Merhaba temel egitim sinavina girmeden guvenlik sorusturmasi istenebilir mi

  adminYayın tarihi4:38 pm - Ara 3, 2019

  Merhaba Arife hanım. Sınava girmeden bu işlemi yaptıramazsınız. Ancak kendinizden eminseniz ve özel güvenlik olmaya engel bir sorununuz yok ise korkulacak bir durum yoktur. Sınava girebilir ve kazandıktan sonra araştırmanızı başlatabilirsiniz.

MehmetYayın tarihi7:28 pm - Eyl 7, 2019

Çoçukken Bir kavga karıştım 15 yaşındayken 2011 de hagb aldım 3 yıl denetim verdi denetim sıkıntısız bitti 2014 de liseyi bitirip askere gittim askerligimide sorunsuz bitirip Silahlı özel güvenlik kartı aldım 2016 yılında seneye yenilemem var işimi çok seviyorum birşey olmasından korkuyorum yenilememde bir sıkıntı olurmu hiç suç işlemedim davam zaten 2014 kapandı düştü hayatımda ilkez bir hata yapmıştım bana ders oldu 11 sene olacak karakol bile görmedim çok şükür

  adminYayın tarihi4:36 pm - Ara 3, 2019

  Merhaba Mehmet Bey. Bunu kesin olarak öğrenebilmek için Nüfus cüzdanınız ile beraber Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne gidip kimlik bürodan sorgulatabilirsiniz.

hasanYayın tarihi9:01 am - Eyl 28, 2019

Kimlik Başvurum Ankara Şubeye ulaşmış artık kimligimi kisa zamanda alıcam garantimi

  adminYayın tarihi4:35 pm - Ara 3, 2019

  Merhaba Hasan bey. Kimlik başvurunuz onaylandığı taktirde size mesaj ile bilgi gelecek ve posta yolu ile size ulaştırılacaktır.

MuratYayın tarihi9:05 am - Eki 13, 2019

Merhabalar benim 1,5 yılı aştı yenileme yaptım üstüme ait trafik cezam dahi yoktur ama hala yeni kimlik kartımı vermediler eski tiple kartımla çalısıyorum bu normalmi cimere şikayet ettim hala bi sonuç yok ne yapmalıyım sizce araştırmam devam ediyor diyorlar başkada bişi söyleyen yok subeden

İbrahimYayın tarihi2:16 pm - Eki 16, 2019

4 ay önce ehliyetimi kaptırmıştım ama taşkınlık saygısızlık hic bise yapmadım alkolden kaptırdım mahkemeye felan çıkmadım soruşturma için evraklarımı emliyet özel güvenlik şubesine bıraktım bise çıkarmı acaba

MelekYayın tarihi11:31 pm - Eki 23, 2019

Güvenlik evraklarımı hazırlayıp emniyete teslim ettim ama 2 hafta oldu nerdeyse üç hafta olacak hala kartım gelmedi emniyete gittim geçici çalışma belgesi istedim ama emniyettikler bana şuan soruşturma aşamasında o yüzden geçici belgenizi veremeyiz dediler 30 harç parasını yatırmadim acaba ondan mi geçici belgelesini vermiyolarlar.

  adminYayın tarihi4:13 pm - Kas 4, 2019

  Güvenlik soruşturmanız bittiği zaman vereceklerdir. Merak etmeyin. İstanbul çok kalabalık bir şehir olduğu için sizin gibi binlerce kişi aynı gün soruşturuluyor. Soruşturma sonucunuz kısa sürede açıklanacaktır.

FıratYayın tarihi2:19 am - Kas 14, 2019

16.10.2019 tarihinde evraklarımı teslim ettim ( Kartımı Yenilemek ) için 1 ay’a yakın bir süre geçti. sms bile gelmedi bugün güvenlik şubeyi aradım senin soruşturman daha bitmemiş bitince bankaya 30 tl yatıracaksın evrakları şubeye getireceksin dedi bende ben yenilemeyim evrakları ve banka dekontunu yatırıp teslim ettim zaten dememe rağmen görevli polis hayır yanlışın var soruşturma bitmeden dekontu almazlar dedi. Bu gibi durumlarda ne yapmam gerekiyor beni yönlendirebilirmisiniz rica etsem

  adminYayın tarihi4:34 pm - Ara 3, 2019

  Merhaba Fırat Bey. Eğer dekontun fotokopisi elinizde varsa onu götürebilir veya hangi gün yatırdığınızı hatırlıyorsanız, bankaya gidip içeriden dekont talep edebilirsiniz.

AhmetYayın tarihi5:09 am - Ara 17, 2019

Güvenlik soruşturmasi bittiğinde mesaj gelecek mi veya bir bilgilendirme olacak mi hala bir haber çıkmadı bu soruşturma devam ediyor demek mi acaba

MustafaYayın tarihi11:36 pm - Mar 16, 2020

Sözleşmeli er’in firar yoluyla sözleşmesi fesih olursa güvenlik soruşturması olumsuz olur mu?

CengizhanYayın tarihi4:01 am - May 23, 2020

Güvenlik soruşturmasında aile bireylerinden birisinin sicili kart alacak kişiyi etkilermi mesela babanın sicili kart alacak oğlunu etkilermi

  adminYayın tarihi8:43 pm - Tem 10, 2020

  Merhaba Cengizhan Bey.
  Kişi kendinden mes’uldür. Ancak yinede tereddüt ederseniz Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne giderek öğrenebilirsiniz.

İbrahimYayın tarihi11:04 pm - Haz 16, 2020

Benim devam eden Iş majkemesi var maas ödemesi yapılmadığı icin güvenlik yenileme egitimi aldim sınav kaldi, güvenlik arsiv araştırma formumda belirtmeliyim yada herhangi bir sorun olurmu benim açımdan

Akif menkenYayın tarihi9:38 am - Tem 12, 2020

Merhaba
87.donem silahli kazandim sorusturma hizli gecmesi icin ilceye ikematgah aldirip yapmam mantikli olur mu

  adminYayın tarihi3:52 pm - Tem 17, 2020

  Evet ikameti İstanbul değilde il dışında bir yere aldıracaksanız daha mantıklı olur. Çünkü İstanbul çok yoğun ve yetişmiyor.

ÖGGsosyalmedyaYayın tarihi11:13 pm - Tem 27, 2020

3 yıl kadar önce hakkimda sosyal medya uzerinden hakaret suclamasi yapilmisti Fakat incelendiginde herhangi bir bulguya rastlanmadi Ve Savci tarafindan kovuşturmaya yer olmadigina dair karar verildi Savci Hakim Mahkeme vs. cıkmadim O tarihte de guvenlik gorevlisiydim Suana kadar devam ettim Yenileme zamanim geldi Sinavi gectim Evraklari verdim Bu takipsizlik karari benim guvenlik sorusturmami olumsuz etkiler mi Ola ki olumsuz sonuclandi ne yapmam gerekir Tesekkurler

  adminYayın tarihi2:05 pm - Ağu 24, 2020

  Sonucu etkileyeceğini düşünmüyorum. Ancak siz yinede Özel Güvenlik Şube Müdürlürlüğü’ne yüz yüze gidip kimlik büro amirliğinde durumu öğrenebilirsiniz.

ErdemYayın tarihi9:11 pm - Ağu 2, 2020

Merhaba, ben 87. temel eğitim sınavı (silahlı) da başarılı oldum 23 Temmuz 2020 tarihine randevu aldım İEM ‘ den, emniyete gittiğim de evraklarımı teslim almadılar biz sistemden güvenlik soruşturmanızı yapacaz sonra sms le bilgi verilecek size dendi. Tahminen ne kadar bir sürede sonuçlanır admin ? İşim gücüm hazır bunu bekliyorum 10 gündür.

  adminYayın tarihi2:04 pm - Ağu 24, 2020

  Erdem Bey. İstanbul yoğun bir şehir olduğu için Emniyetin arşiv araştırması belirli süreleri alabiliyor. Ancak bunu Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ile görüşüp, bire bir gidip sormanız gerekiyor. Maksimum 1 ay içerisinde sonucun çıkması kanunda belirtilmiştir.

İsaYayın tarihi12:16 am - Ağu 19, 2020

Babamla konuşmadığım.icin adresini bilmiyorum kursta guvenlik soruşturma formunda adrs istiyorlar şehri biliyorum fakat ikametini bilmiyorum bu şartmı? Illa olmasını gerek sizdede sorun çıktımı bu tür

AslanYayın tarihi4:27 am - Eyl 10, 2020

Benim aile tartışmasından dolayı ağız mukalaşasından kamu adli para cezası bir kaç defa ödedim ve bitirdim üstünden bir kaç yıl geçti tabiki adli arşiv kaydı vardır diyor sabıka kaydı yoktur yazıyor sizce bu güvenlik soruşturmasına bir engel olur mu

YılmazYayın tarihi5:17 pm - Eyl 18, 2020

Merhaba 88.dönem silahlı Güvenlik sertifikası almaya hak kazandım güvenlik soruşturmasında 2013 yılında bir uyuşturucu olayı ile alakalı tanık sıfatıyla mahkemede ifade verdim fakat emniyete şüpheli göründüğüm söylendi bende uyap üzerinden dava sonucunu talep ettim ve emniyete verdim bunun harici hiçbir dâva yada karakol sirayet etmiş bir olayım yok bu olay ile alakalı güvenlik soruşturmam olumsuz sonuçlanabilir mi

buseYayın tarihi7:56 pm - Eyl 24, 2020

merhaba ben hırsızlık sucundan denetimli serbestlik aldım e devletimde adıma acılmiş dava gözukmüyo adli sicil kaydı yoktur dıyo devlette güvenlik sorusturmam olumlu olurmu acaba

ZaferYayın tarihi8:29 pm - Eyl 27, 2020

Merhabalar, 87. Donem ögg sınavına girdim silahlı olarak sınavı kazandım. Tüm gerekli evraklarımi hazırlayıp 24 Temmuz 2020 tarihinde evraklarımi ög şube müdürlüğüne teslim . 2 ay tam olarak doldu . Sizce ne kadar süre daha beklerim. Şehir Ankara . Çok teşekkür ederim Saygılar..

  adminYayın tarihi12:39 pm - Eki 5, 2020

  Merhaba Zafer Bey.
  Ankara Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bizzat giderek başvuru durumunu öğrenmenizi ve hangi aşamada olduğunu sorabilirsiniz.

AyseYayın tarihi9:32 am - Eki 2, 2020

Mrb benim kardeşimin 4 yıl önce bı ilaçla intihar konusu var ve şuan kimlik yenileme soruşturmada acaba bı sorun cikarmi yani iptal edilirmi

  adminYayın tarihi12:38 pm - Eki 5, 2020

  Ayşe hanım merhaba.
  Kimlik yenilemede herhangi bir sağlık raporu istenmiyor.
  Eğer sağlığı yerinde ise kimlik iptalinin yapılacağını zannetmiyorum.

İbrahimYayın tarihi5:11 am - Eki 4, 2020

Merhaba ben 88 dönem silahsız özel güvenlik sınavını kazandım .sertifikamı aldım hocamız bana kimlik için gerekli evrakları toplamamı ve randevu almamı söyledi aynen dediklerini yaptım gerekli bütün evrakları topladım ve paraları gerekli hesaplara yatırıp dekont aldım evraklar halen bende duruyo .randevu aldıktan sonra bana bı mesaj geldi şubemize gelmenize gerek yoktur evraklarıniz daha sonra sizden SMS suretiyle sizden istenecektir diye…aradan 1 aya yakın zaman geçti hiç bir sorun yok sivilin konusunda ..ne yapmalıyım şimdi yardımcı olursanız sevinirim …

  adminYayın tarihi12:37 pm - Eki 5, 2020

  Merhaba İbrahim Bey. Arşiv araştırma süresi genellikle 1 ay ile 1,5 ay arasında sürmektedir. Ancak dilerseniz Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bizzat gidip sorabilirsiniz.

AliYayın tarihi11:32 am - Eki 6, 2020

Darp olayından 1 yıl 1 ay 3 günlük bi ceza aldım yalnız bu cezayı 5 yıl içinde hiçbir suça karışmazsam silineceği söylendi. 3.yılımdayım. E devletten sabıka durumunda temiz olduğum görünüyor. Ben güvenlik soruşturmam henüz yeni yapılıyor. Galiba benim hiç şansım yok.

Muhamed KadriYayın tarihi4:29 pm - Eki 14, 2020

Merhaba
Ben 88.dönem ÖGG silahlı sertifikasını kazandım. Gerekli evrakları hazırladım ve hiçbir eksik yok. Randevu aldım ancak gelen sms’te pandemi dolayısıyla çalışma sürelerindeki değişiklik ile özel güvenlik şubeye gelmememizi söylediler. Peki doldurduğumuz Güvenlik soruşturma formunu ÖG şubeye teslim etmeden nasıl başlatıyorlar? 1 ay oldu evrak teslimi için çağırmadılar. Ve son olarak 2015 yılında 5 yıl denetimli serbestlik aldım sicilimde herhangi bir problem gözükmüyor. Arşif ve soruşturmamı etkiler mi?
Teşekkürler.

  adminYayın tarihi5:45 pm - Eki 23, 2020

  Merhaba Muhammed Bey.
  Siz İEM’den randevu aldığınızda TC kimlik numarası ve çeşitli bilgilerinizi de paylaşıyorsunuz.
  Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü TC’nizden arşiv araştırmanızı başlatıyor.
  Sicilinizde bir problem yok ise beklemede kalın. Evraklarınızı teslim ettiyseniz, çok kısa bir süre sonra kimliğiniz evinize gönderilecektir.

OğuzYayın tarihi5:05 am - Kas 9, 2020

Merbahalar 89.dönem silahlı ÖGG sınavını kazandım ve sertifikamı aldım sertifikamı alır almaz zar zor da olsa randevu alabildim ancak adres değişikliği nedeniyle mersiste kayıtlı olduğum adresi yazmadım sıkıntı yaratır mı yeni randevu almak çok zor sürekli dolu diyor

  adminYayın tarihi12:03 pm - Kas 9, 2020

  Mersis’te yazan adresinizi yazmanız gerekiyor. Çünkü arşiv araştırma yapılırken evinize de gelip sizi sorabilirler. Özellikle ikametgah farklı illerde ise zaten sorun çıkacaktır.

MustafaYayın tarihi4:31 am - Kas 11, 2020

Merhaba emniyetten randevu aldım ve arşiv araştırma 29 ekimde başladı bugün 11 kasım yakında haber gelir fakat arşiv araştırma yapıldıktan sonra bizden istenilen evrakları ne yapıyorlar çöpemi atıyorlar yoksa belli süre saklanıp sonramı imha edip çöpe atılıyor çünkü arşiv araştırma pandemi dolayısı ile evrak vermeden başlıyor?

Emirhan dilerYayın tarihi9:04 am - Kas 11, 2020

Eylul 21nde evraklarımı verdım ozel guvenlık subeye sorusturmam nezaman biter

  adminYayın tarihi10:46 am - Kas 12, 2020

  Merhaba Emirhan Bey. Bu süre normalde 1 ayda tamamlanıyor. Ancan pandemi sürecinde olduğumuz için süre 1 ay 10 günü geçerse Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ile görüşmenizde fayda var.

EsraYayın tarihi10:24 pm - Kas 13, 2020

Ben şimdi silahlı güvenlik kimliğine sahibim. Benim yenileme yapmam gerekiyor kursa kayıt yaptırdım sınavım 13 Aralık’ta . Normalde İstanbul da yaşıyorum ve İstanbul da sınava gireceğim evrak teslimi ve randevu işlemlerimi Manisa Özel Güvenlik Şube müdürlüğünden yapabilir miyim ikametgah adresim İstanbul’da ama

AzizeYayın tarihi11:15 am - Kas 17, 2020

Merhaba,
Emniyetten 13 kasımda randevu aldım şubemize gelmenize gerek yoktur diye sms geldi arşiv soruşturması bittikten sonra belgeleri teslim etmem gerektiği bana tekrar smsle geleceğim tarihin bildirileceği söylendi ancak soruşturma uzun sürebiliyormuş benim sağlık raporumun süresi 20 gün sonra doluyor yeniden rapor çıkarmam gerekli mi birde onay mesajı geldikten sonra kaç gün içinde teslim etmem gerekiyor?

  adminYayın tarihi1:22 pm - Kas 30, 2020

  Sağlık raporlarının süresi 1 yıldır. Bu süre dolduğunda halen müracaat etmediyseniz istenilebilir. Ancak bunu gideceğiniz zaman memurlarla görüşmenizde fayda var.

CelilYayın tarihi10:15 pm - Kas 17, 2020

Şu an arşiv sorusturmam devam ediyor belgelerin teslimi için sms gelecekmiş o tarihe kadar sağlık raporumun süresi dolarsa yeniden mi çıkarmam gerekiyor?

  adminYayın tarihi10:33 am - Kas 26, 2020

  Merhaba Celil Bey. Sağlık Raporunun süresi 1 yıldır. 1 yılı geçerse yeniden sağlık raporu çıkartılması gerekir. Ancak siz evraklarınızı emniyete teslim ettiyseniz sizin için bu durum geçerli değildir.

AliYayın tarihi10:54 pm - Ara 2, 2020

Merhaba ben 87.dönem silahsız güvenlik sınavını kazandım güvenlik soruşturması için 7 aralık pazartesi günü başvuracam sağlık kurulu raporu 4 şubat tarihinde doluyor acaba güvenlik soruşturması o tarihe kadar sonuçlanmazsa benim tekrar saģlık kurulu raporu almam gerekecek mi?

  adminYayın tarihi10:42 am - Oca 27, 2021

  Merhaba Ali Bey.
  ÖGG Şube Müdürlüğünden aldığınız randevu günü baz alınır.
  Eğer o güne kadar sağlık raporunuzun süresi dolmuyorsa geçerli kabul edilir.

KemalYayın tarihi4:41 am - Ara 8, 2020

87.ögg sınavını kazandım ve 20 ekimde emniyete başvuru yaptım ve bu tarih oldu neredeyse 50 gün geçti hala soruşturmadan haber yok guyamesaj atılıp evrak teslimi yapacaktık bu kadar uzun sürmesinin sebebi nedir acaba.herhangi bir olumsuz sabıka dosyamda yok

  adminYayın tarihi10:43 am - Oca 27, 2021

  Merhaba Kemal Bey.
  Pandemi dönemi süreci biraz uzatabiliyor. Ancak 1 aydan fazla olursa Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ile görüşmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

LeventYayın tarihi12:01 am - Ara 10, 2020

Mrblar özel güvenlik şube tarafindan guvenlik kimlik karti alacak sahsin diye bir kagit verdiler fiilen calismasinda sorun yoktur diye sorusturmam bitmismidir ne zaman gelir ve kartim icin ariyorum ankarayi veriniz gelmedi onay amirinde diyorlar

Burak D.Yayın tarihi2:42 am - Ara 11, 2020

Merhaba ben 15 ekim de randevu aldım bana mesaj olarak evrakları vermeden arşiv araştırmasına girdiğimi 1 ay sonra mesaj atıcaktır diye SMS geldi. Ama aradan neredeyse 2 ay olucak SMS gelmedi. Randevu aldığım yerin sorgulama yapıyorum birşey çıkmıyor randevu kağıdına bakıyorum tel numaram doğru. 15 kasımda mesaj gelmesi lazımdı gelmedi 7 kasım 6 koronaydım hastalık yüzünden tele pek bakamadım ama mesajları kontrol ettim yok mesaj falan. Nereyi araya bilirim

MrtylmzYayın tarihi12:17 am - Ara 16, 2020

27 kasimda evraklarimi eksiksiz ankara asti ögg şubeye teslim. Sorusturma suresi 1 2 ay veya daha fazla bunu biliyrm tum yorumlari okudum. Benim sorum size olumsuz sorusturmada kart cikartilmiyormu ? Ve yatirilan 905 tl harc parasi ve 40 tl polis teskilatini guclendirme vakfina bagis parasi, totalde 945 tl paramizi nasil iade aliriz yada alirmiyiz veya verirlermi bu konuda cvplarinizi bekliyorum tsk ederim.

TimurYayın tarihi6:05 am - Ara 23, 2020

45 gün once randevu aldim geçen gün emniyete gittim ordaki polis arkadaş güvenlik soruşturmanda sıkıntı çıktığı için tekrar güvenlik soruşturman yapilicak dedi sizde ne yapmalıyım

Çağrı AksuYayın tarihi6:19 pm - Oca 5, 2021

Kasım 3 de güvenlik belgelerini emniyete teslim ettim. 2 ayı gecti 64 gün oldu hala devam ediyor diyor. Benimle aynı kursa gidenler almış ama. Ne yapılacak bu durumda

MemetYayın tarihi1:49 am - Oca 6, 2021

Ben 89 sınavını kazandım 11 Kasım da randevu almıştım bugün 6 ocak hala haber gelmedi bu normalmı ilçe emiyeti aradım bilgi vermediler

  adminYayın tarihi10:37 am - Oca 27, 2021

  Mehmet Bey merhaba.
  Direk Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünü ararsanız daha sağlıklı bilgi alırsınız.
  Normalde evraklarınızı teslim etmeniz için mesaj gelmesi gerekirdi.

Melih Ferhat ArslanYayın tarihi3:12 pm - Oca 11, 2021

Merhaba admin kolay gelsin 26 kasım 2020 tarihinde evraklarımı teslim ettim ve 1 hafta sonra mahalle polis merkezinden arandım şu zaman oldu internet üzerinden bakıyorum soruşturmanız devam etmekte diyor mahalle polis merkezini aradım ben evraklarınızı tekrar özel güvenlik şubeye gönderdim bizden çıktı dediler ama 23kasım 2020 yılında teslim eden arkadaşımın kimliği bu gün gele benimkinden haber yok sebep nedir sizce ?

  adminYayın tarihi10:36 am - Oca 27, 2021

  Merhaba Melih bey.
  Normalde şimdiye kadar çoktan bitmesi gerekiyordu.
  Bence siz Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne gidip bizzat sorgulayın.
  Yüz yüze görüşmek daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

ilaydaYayın tarihi11:52 pm - Oca 13, 2021

MERHABA. Geçen sene 2020 de sınavı kazandım evraklarımı hazırladım. Vergi dairesine 903 tl ücreti de ödedim ama kimlik kartı için başvuru yapmadım ( sorum şu ödediğim o vergi parası bu sene için geçerli oluyor mu yoksa tekrar vergi yatırmam gerekiyor mu? bunun cevabını hiç bir yerde bulamadım yardımcı ola bilir misiniz?

  adminYayın tarihi10:35 am - Oca 27, 2021

  Merhaba İlayda Hanım.
  Kimlik harç ücreti her sene arttığı için aradaki farkı ödeyip tamamlayabilirsiniz.
  Ancak Sağlık raporunuzun geçerlilik süresi 1 yılı geçtiği için Emniyet başvurusunda sizden tekrar sağlık raporu almanız istenecektir.

ceboYayın tarihi9:19 pm - Oca 22, 2021

savcılık 1 yıl denetımlı serbestlık verdı bu durum guvenlık soruşturmasını etkıler mi ??

CüneytYayın tarihi1:12 pm - Mar 24, 2021

Merhabalar ben dün evraklarımı emniyete verdim ve o kadar kağıt içinde sadece bende eğitim sertifikası kaldı bu normal mi ve kaç güne gelir benim kartım

Yorumlar kapalı.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü