İlkokul mezunu özel güvenlik olabilir mi?

Kursiyerlerimizin en çok sorduğu sorulardan biriside ilkokul mezunu özel güvenlik olabilir mi sorusudur. İlkokul mezunlarının özel güvenlik görevlisi olup olmayacağını yada kaça kadar okursanız özel güvenlik görevlisi olabileceğinizi öğrenmeniz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İlkokul mezunu özel güvenlik olabilir mi?

Özel güvenlik olmak isteyen bir çok ilkokul mezununun kafasını karıştıran ve acaba ilkokul mezunu özel güvenlik olabilir mi sorusunu bizlere sormaktadır.

İlkokul mezunu özel güvenlik olabilir mi?

Özel güvenlik görevlisi olmak için devletin belirlediği kanunlarda özel güvenlik eğitimi ve özel güvenlik sertifikası almak zorunludur. Ayrıca sertifikanın da daha sonra özel güvenlik kimlik kartına dönüştürülüp çalışmaya başlanması gerekir.

Özel Güvenlik Sertifikası Nedir?

Özel güvenlik sertifikası, özel güvenlik görevlisi olmak için kursa kayıt olduktan sonra ve eğimleri tamamladıktan sonra Bakanlığın yaptığı sınavdan başarılı olanlara verilen resmi güvenlik sertifikasıdır.

Güvenlik sertifikası ile çalışamazsınız. Özel güvenlik sertifikasını özel güvenlik kimlik kartına çevirmeniz gereklidir. Sertifikanızı aldıktan sonra nasıl çevrileceği kurumumuz tarafından sizlere anlatılmaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nedir?

Özel güvenlik görevlisi sınavlarından başarılı olmanız taktirde size resmi özel güvenlik sertifikası teslim edilir. Sertifika ile beraber bir kaç evrak tamamladıktan sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bu evraklar ve sertifikanız ile müracaat edersiniz.

Müracaat sonuçları olumlu değerlendirildikten sonra tarafınıza kimlik kartı posta yolu ile gönderilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi özel güvenlik sertifikası ile çalışamazsınız. Güvenlik sertifikanızı mutlaka kimliğe çevirmeniz gereklidir.

Özel Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Özel güvenlik sertifikası ikiye ayrılır. Silahlı ve silahsız olmak üzere bir tercih yapmanız gereklidir. Ayrıca bunlardan birisini seçerken aynı zamanda özel güvenik olma şartlarına da uygun olmanız lazım. Bu şartlara bakacak olursak;

Silahlı özel güvenlik olma şartları

 • T.C. Vatandaşı olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • 21 yaşını doldurmuş ve 22 yaşından gün almış olmak
 • 6 aydan fazla hapis cezası bulunmamak
 • Terör örgüt bağlantısı veya iltisakı bulunmamak
 • KBB, göz, nöroloji, ortopedi ve psikiyatri hastalıklarının bulunmaması

Dikkat ederseniz yukarıdaki maddelerde İlkokul mezunu özel güvenlik olabilir mi? sorusunu da yanıtlamış olduk. Eğer silahlı özel güvenlik olma şartları tutmuyorsa dilerseniz birde silahsız özel güvenlik olma şartlarına bir bakalım.

Silahsız özel güvenlik olma şartları

 • T.C. Vatandaşı olmak
 • En az ortaokul mezunu olmak
 • 18 yaşını doldurmuş ve 19 yaşından gün almış olmak
 • 6 aydan fazla hapis cezası bulunmamak
 • Terör örgüt bağlantısı veya iltisakı bulunmamak
 • KBB, göz, nöroloji, ortopedi ve psikiyatri hastalıklarının bulunmaması

İlkokul mezunu özel güvenlik olabilir mi? sorusu burada daha dikkat çekiyor. Eğer 8 yıllık bir ilkokul bitirdiyseniz ve mezun olduysanız yani elinizde 8 yıllık bir okuldan diploma bulunuyorsa evet olabilirsiniz demektir.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü