İş Garantili Güvenlik Kursları (Aman Dikkat)

İş garantili güvenlik kursları veya kimlikli yada kimliksiz güvenlik personeli hatta kimliksiz danışma personeli ilanları güvenli mi? Bu tarz iş ilanlarının sonunda sizleri neler bekliyor? Lütfen bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyun. Aksi halde dolandırılabilirsiniz.

İş Garantili Güvenlik Kursları (Aman Dikkat)

Özel güvenlik görevlisi olmak ve güvenlik sertifikası çıkartmak isterken son zamanlarda türeyen ve adı “DANIŞMANLIK” olarak geçen bir çok kurum insanları dolandırmak ve sonrasında da izini belli etmeden ortadan kaybolmaktadır. Peki nasıl güveneceğiz? Nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bunları sizlere tek tek ispatlı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

1- Eğitim Kurumlarına İş Vaadi Vermek Yasaktır!

Öncelikle iş garantili güvenlik kursları diye bir şey yok. Çünkü İç İşleri Bakanlığının 5188 Sayılı Kanunun Birleştirilmiş Genelgesinde bulunan 11.1 Eğitim başlıklı e bendinde aynen şöyle geçmektedir.

İş garantili güvenlik kursları

 2- Faaliyet İzin Belgesi Olmadan Eğitim Veremez!

Özel güvenlik kursu verebilmek için kayıt olacağınız kurumun mutlaka ama mutlaka faaliyet izin belgesi olması gerekir. Bu nedenle iş garantili güvenlik kursları denilen yerlerin faaliyet izin belgesi olmaz. Kurs verebilmek için faaliyet izin belgesi örneğini aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Eğer güvenlik eğitimi için kayıt olduğunuz yerde bu belge yoksa kesinlikle kayıt olmayın! Aksi halde dolandırılacaksınız demektir.

Güvenlik İzin Belgesi

 3- Kimlikli, Kimliksiz Güvenlik Elemanı İş İlanı

İnternet üzerinde gördüğünüz iş garantili güvenlik kursları ilanlarının bir çoğu yalandır. Bir çok kişi danışmanlık firması adı altında iş vaadi ve iş garantisi vererek insanları dolandıran bu kurum, kuruluş ve kişilere maalesef paralarını kaptırmaktadır. Bunun üzerine yine internet üzerinden yaptığımız araştırmalarda bir çok şikayet görmekteyiz.

Bu şikayetler gün geçtikçe artmakla beraber iş garantili güvenlik kursları veren bu yerler bu vaatleri yerine getirmediği gibi üstüne kişilerden iş yönlendirmesi yapmak için para talep etmektedir. Lütfen bu tür yerlere inanmayın!

4- Telefonda İş Garantili Güvenlik Kursları

Telefon ile bahsi geçen danışmanlık firmalarını aradığınızda sizlere %100 iş garantisi veriyoruz veya aradığınız iş ilanı için sizleri ofislerine davet etmektedirler. Ofislerine gittiğinizde sizlere hem eğitim, eğitim verirken de çalışma vaatlerinde bulunacaklardır.

Ayrıca sizden o iş yönlendirmesi için bir ücret talebinde de bulunabiliyorlar. Lütfen bu tür vaatlere inanmayın. Yüksek ihtimalle öyle bir işte olmayacaktır.

İş garantili güvenlik kursları hakkında dikkat etmeniz gereken maddeleri sizlere saydık. Lütfen bu maddeleri dikkatli bir şekilde okuyun ve bu kurum ve kişilere kanmayın.

 

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü