Ne Kadar Süre Önce Kayıt Olmalıyım?

Özel güvenlik sınavına ne kadar süre önce kayıt olmalıyım? Özel güvenlik adaylarının hemen hemen hepsinin ortak sorularından biriside bu sorudur. Dilerseniz sizlere bu sorunun cevabını geniş ve detaylı olarak anlatalım.

Ne Kadar Süre Önce Kayıt Olmalıyım?

Özel güvenlik sınavına kayıt olmadan önce özel güvenlik sınav takvimi sayfamızı açmanız gerekiyor. Bu takvimde 2017 yılı içerisinde olan ve olacak olan sınav tarihleri ile eğitim bitiş (sınav harcının son günü) yazar. Şimdi bu takvimi bir kenarda bırakıp özel güvenlik eğitimlerinin ne kadar sürdüğüne bakalım.

Point Güvenlik Danışma

  • Temel Silahlı ve Silahsız eğitim ortalama 17 gün sürer. Eğer temel kayıt olacaksanız eğitim bitiş tarihinden en az 17 gün önce tam evraklı olarak kayıt yapmanız gerekir.
  • Silahlı yenileme ve silahsız yenileme eğitimleri ortalama 9 gün sürer. Bu nedenle giriş yapacağınız sınavın eğitim bitiş tarihinden 9 gün önce tam evraklı olarak kayıt yapmanız gerekir.
  • Silahsızdan silahlıya geçiş eğitimi 3 gün sürer. Bu nedenle giriş yapacağınız sınavın eğitim bitiş tarihinden 3 gün önce tam evraklı olarak kayıt yapmanız gerekir.

NOT: Sınıflar, eğitmenler ve diğer opsiyonlar nedeniyle bazı kurumlar daha önceden kontenjanlarını tamamlayabilir ve sınıflarını o anki sınav dönemine kapatabilir. Bu nedenle kaydınızı son günlere bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Sanırım yukarıda yazdığım ve ne kadar sürede kayıt olmalıyım sorusunun cevabını verebilmişizdir. Bunun dışında birde yenileme eğitimi alacaklar genelde bu soruyu sorarlar.

Öncelikle fiilen çalışan özel güvenliklerin kimlik sürelerinin bitimine en az 6 ay kala başvuru yapmalarını rica ederiz. Çünkü yenileme eğitimleri, sınav ve sonrasında randevu alarak teslim etmek ciddi bir iş ve zaman alıyor.

Ayrıca fiilen çalışan özel güvenlik görevlileri kimlik yenilemeleri için genelde son 1 ay kala veya zamanı geçtikten sonra başvuru yapıyorlar. Durum böyle olunca çalıştıkları firmalar tazminatsız olarak iş feshi yapıyorlar ve özel güvenlik zor duruma düşüyor. Böyle durumların başınıza gelmemesi için yukarıda belirttiğim gibi yenileme yapacak olan özel güvenliklerin en az 6 önce yenileme sınavına kayıt yaptırmasını rica ederiz. Bu cevabımızda yenileme eğitimi için ne kadar sürede kayıt olmalıyım sorunun cevabı niteliğinde olsun.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü