Online Özel Güvenlik Kursu

Online özel güvenlik kursu var mı? Özel güvenlik kursuna katılmadan online olarak eğitim alabilir miyim? Özel güvenlik sınavları online olur mu? Online özel güvenlik kursunun sınavı var mı? Kursiyerlerimizin en çok sorduğu sorulardan derledik ve sizler için yazdık.

Online Özel Güvenlik Kursu Var Mı?

Özel güvenlik kursu bir İngilizce kursu veya üniversitelere hazırlık kursları gibi değildir. Özel güvenlik kursları İçİşleri Bakanlığı’na ve 5188 Sayılı Kanun esasına göre gerçekleşir.

Özel güvenlik eğitimlerinde teorik dersler olduğu gibi aynı zamanda uygulamalı dersler bulunur. Bu uygulama dersleri silah atış, jop kullanma, kelepçe takma, kask ve kalkan kullanımı veya x-ray cihazı, CCTV kamera odası eğitimleri gibi uygulama gerektiren eğitimlerden oluşur. Dolayısı ile bu eğitimler uzaktan veya online olarak verilemez.

Eğer online özel güvenlik kursu arayışınız  varsa sayfalarca yazı okumanıza gerek yok. Çünkü online özel güvenlik kursu yoktur.

Online özel güvenlik kursu olmadığı için katılım zorunluğu ve devamsızlık durumu vardır. Derslerin dışında online özel güvenlik sınavı oluyor mu diye soran kursiyerlerimizde oluyor. Maalesef online özel güvenlik sınavı da yok! Bu sadece kurumumuzda değil Türkiye’nin hiç bir ilinde online uygulama yoktur.

Bakanlığa bağlı resmi bir kurum olarak sizlere online özel güvenlik eğitimi adı altında eğitim satışı yapan hiç bir yere inanmayın ve güvenmeyin. Çünkü online özel güvenlik kursu veya sınavı olmamaktadır.

Özel Güvenlik Dersleri Nasıl Oluyor?

Kursiyerlerimizin yine oldukça çok sorduğu sorulardan birisi de kursa katılmadan özel güvenlik sertifikası alınabilir mi? sorudur. Bu sorunun cevabını daha önce buradaki yazımızda anlatmıştık. Dilerseniz yazımızı tıklayıp okuyabilirsiniz.

Özel güvenlik dersleri nasıl oluyor derseniz teorik ve uygulamalı eğitimlerden sınıf ortamında oluyor diyebiliriz. Özel güvenlik görevlileri, uzman eğiticilerimiz tarafından sınıf ortamında projeksiyon cihazı ile görsel teorik eğitim görür. Bunların yanı sıra aynı derslerin uygulamalı eğitimleri de vardır. Örneğin silah atışlarına poligona gideriz ve poligonda atış yaparız. Poligonda yaptığımız silahlı özel güvenlik kursu atışlarımızı izleyebilirsiniz.

Bunların dışında keza yine özel güvenlik kursumuzda hem silahlı hem de silahsız özel güvenlik görevlisi adaylarının x-ray cihazı eğitimi ve CCTV cihazı eğitimleri veriliyor. Bu eğitimlerin hepsi uygulamalı olarak yapılıyor.

İstanbul’un en çok tercih edilen özel güvenlik kursumuza sizleri de bekliyoruz.