Özel Güvenlik Eğitimi

Özel güvenlik eğitimi alarak Bakanlık Onaylı sertifikanızı alabilir ve özel güvenlik kimlik kartı sahibi olabilirsiniz. Alacağınız özel güvenlik kimlik kartı ile AVM’lerde, sitelerde, belediyelerde, havalimanlarında, metro ve metrobüste, konserlerde, spor müsabakalarında hatta burada yazmadığımız bir çok özel ve kamu kurumda özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirsiniz.

Özel Güvenlik Eğitimi Kaç Ay Sürer?

Özel güvenlik eğitimi tam yarım ay yani 15 gün sürmektedir. 15 gün süren bu eğitim aslında 6 gün ders 1 gün tatil olmak üzere devam eder. Silahlı eğitimde 120 ders saati, silahsız eğitimde ise toplam 100 saatlik bir eğitim vardır. Özel güvenlik eğitimi bir günde en fazla 8 ders saati verilebilir. Bu saat 8 ders saatini geçemez.

Özel Güvenlik Eğitimi İkiye Ayrılır (Silahlı ve Silahsız)

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi

Silahlı özel güvenlik eğitimi 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunlarının alabileceği bir eğitimdir. Ayrıca sicilinin ve akıl sağlığının yerinde olması gerekir. Bu koşullar sağlanırsa silahlı özel güvenlik eğitimi alabilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız özel güvenlik eğitimi 18 yaşını doldurmuş ve en az ortaokul mezunlarının alabileceği bir eğitimdir. Ayrıca sicilinin ve akıl sağlığının yerinde olması gerekir. Bu koşullar sağlanırsa silahlı özel güvenlik eğitimi alabilirsiniz.