Özel Güvenlik Görevlisi Olabilmek için Sağlık Şartları

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sağlık şartları, güvenlik görevlisi adaylarının en çok sorduğu sorulardan birisidir. Sağlık şartlarının özel güvenlik olmaya elverişli olup olmadığını veya devlet hastanesine gittiğinizde hangi muayenelerden geçeceğinizi anlatacak ve bu konuda sizlerin fikir sahibi olmanızı sağlayacak bir yazı hazırladık.

Özel Güvenlik Görevlisi Olabilmek için Sağlık Şartları

Silahlı veya silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek ve güvenlik kursu kaydınızı yapabilmek için “Devlet hastanesinden tam teşekküllü heyet raporu” almanız şarttır. Eskiden silahsız güvenlikler için özel hastanelerden alınabiliyordu. Ancak 2019 yılının sonuna doğru özel hastane raporları kaldırıldı. Artık silahlı veya silahsız güvenlik görevlileri “devlet hastanelerinden rapor almak zorunda” şartı getirildi.

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylar devlet hastanesine giderek rapor almaları gerektiği için dilerlerse hastaneye gitmeden önce ALO 182’yi arayıp randevu alması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı bu numarayı aradığınızda sizlere hangi hastaneden ve hangi işlem için randevu almanızı sorduklarında, size en yakın hastaneyi seçmeli ve “sağlık kurulu” bölümünden randevu almanız yeterli olacaktır.

Özel Güvenlik Görevlisi Olabilmek için Sağlık Şartları Nelerdir?

Bir çok güvenlik adayı “epilepsi hastaları güvenlik olabilir mi”, “göz tembelliğim var özel güvenlik olabilir miyim” , “şeker hastasıyım güvenlik olabilir miyim” gibi sorular sormaktadır. İşte bu soruların tek cevabı devlet hastanesine gidildiğinde doktorların sağlık raporunda vereceği cevaba bağlı.

 

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sağlık şartları

Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olabilmek için Sağlık Şartları

Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmek için devlet hastanesine gittiğinizde aşağıdaki doktorlara muayene olacaksınız ve muayene sonuçlarında olumlu olan adaylar raporlarını alabilecektir.

Psikiyatri : Psikolojik bir rahatsızlığın olmaması veya alkol, uyuşturucu bağımlısı olmamak.

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel olabilecek nörolojik bir rahatsızlığın olmaması gerekiyor.

Göz : Körlük veya gece körü olmamak.

Kulak Burun Boğaz (KBB): Özel güvenlik hizmetini yapmaya engel olabilecek işitme kaybı veya buna benzer problemlerin olmaması.

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmaması gerekiyor.

Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Olabilmek için Sağlık Şartları

Silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek için devlet hastanesine gittiğinizde aşağıdaki doktorlara muayene olacaksınız ve muayene sonuçlarında olumlu olan adaylar raporlarını alabilecektir.

Psikiyatri : Psikolojik bir rahatsızlığın olmaması veya alkol, uyuşturucu bağımlısı olmamak.

Nöroloji : Özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel olabilecek nörolojik bir rahatsızlığın olmaması gerekiyor.

Göz : Körlük veya gece körü olmamak.

Kulak Burun Boğaz (KBB): Özel güvenlik hizmetini yapmaya engel olabilecek işitme kaybı veya buna benzer problemlerin olmaması.

Ortopedi : Kas veya iskelet sisteminde ileri derecede hareket kısıtlılığı olmaması gerekiyor.

NOT: Devlet hastanelerinden çıkaracağınız rapor olumlu sonuçlandığı taktirde sağlık şartları tamamlanır ve sağlık yönünden hiç bir engeliniz olmaz. İstanbul gibi metropol bir şehirde hastanelerden randevunuzu çok erken saatlere almaya çalışın. Eğer erken saatlerde hastanede olursanız 1 (bir) gün içerisinde raporunuzu alabilirsiniz.

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sağlık şartları bu kadardır. Eğer bu konu hakkında sorularınız olursa irtibat kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar sizlere doğru cevapları vermeye çalışacağız.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü