Özel Güvenlik Görevlisi Olmak için Eğitim Şartı

Özel güvenlik görevlisi olmak için eğitim şartı vardır. Bu eğitim şartlarına uymayan kişiler özel güvenlik görevlisi olamaz. Point Güvenlik olarak sizler tarafından sorulan ve “özel güvenlik görevlisi olmak için eğitim şartı” nedir sorularına cevap niteliğinde hazırladığımız bu yazımızda sizlere güvenlik görevlisi olmak için eğitim şartlarının ne olduğu hakkında bir yazı hazırladık.

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak için Eğitim Şartı Nedir?

Özel güvenlik görevlileri bildiğiniz gibi silahlı ve silahsız olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca özel güvenlik eğitimi almak için bazı şartlar ve kaideler vardır. Öncelikle buraya tıklayarak özel güvenlik görevlisi genel şartları hakkında bilgi aldıktan sonra aşağıdaki koşul ve şartlara da uyumlu olmanız gerekir.

Silahlı Özel Güvenlik Olmak için Eğitim Şartı Nedir?

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için eğitim şartı en az lise mezunu olmaktır. Ayrıca 21 yaşına girmiş olmanız gerekmektedir. Kursumuza kayıt olmak için bizleri arayan ve telefonda “şuanda lise okuyorum ve diplomamı almama 3 ay var. Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilir miyim?” gibi soruları soran adaylara verdiğimiz cevap “maalesef” oluyor.

Çünkü silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için diploma şartı vardır. En az lise mezunu olduğunuzu gösterir diploma veya lise üstü ön lisans, lisans ve üstü düzeydeki okullardan öğrenci belgesi de yeterli olmaktadır. Ancak mezun olduğunuzda özel güvenlik eğitimine kayıt olabilir ve sınıflara dahil olabilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Olmak için Eğitim Şartı Nedir?

Silahsız özel güvenlik olmak için eğitim şartı en az ortaokul mezunu olmanız gerekmektedir. Ortaokul yani 8 yıllık ilk öğretim okulunu bitirmiş ve diploma sahibi iseniz silahsız eğitim alabilirsiniz. Ayrıca genel şartlara uygun ve en az 18 yaşında olmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Silahsız özel güvenlik olmak için diplomanız veya lise ve dengi okullardan almış olduğunuz tasdikname, öğrenci belgesi kısacası 8 yıllık ilk öğretimi bitirdiğimize dahil resmi bir belge sunmanız gerekir.

Özel Güvenlik Olmak için Tavsiyeler

Son yıllarda özel güvenlik sektörü oldukça gelişmiş ve her geçen gün iş istihdamı da artmıştır. Bu nedenle çok fazla özel güvenlik personeline ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer özel güvenlik görevlisi olmak istiyor ancak eğitim problemine takılıyorsanız sizlere tavsiyemiz açık okullardan tahsilinizi bitirmeniz ve bir an önce özel güvenlik adayı olarak kurslara katılmanızdır.

  • Eğer 8 yıllık bir ilk öğretim mezunu değilseniz mutlaka tamamlamalı ve bir adım öne geçmelisiniz.
  • Eğer silahlı özel güvenlik olmak istiyor ancak lise mezunu değilseniz vakit kaybetmeden açık lise kaydınızı yaptırmalı ve bir adım öne geçerek silahlı özel güvenlik kimlik kartınıza başvuru yapmalısınız.
Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü