Özel Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme

Özel güvenlik kimlik kartı yenileme nasıl yapılır? Yenileyince süre kaybı yaşanır mı? Silahlı özel güvenlik kimlik kartı nasıl yenilir? Silahsız özel güvenlik kimlik kartı nasıl yenilir gibi tüm soruların yanıtını bulabileceğiniz açıklayıcı yazımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

Özel güvenlik kimlik kartı yenileme işlemi ikiye ayrılmaktadır. Silahlı özel güvenlik kimlik kartı yenileme ve silahsız özel güvenlik kimlik kartı yenileme olarak geçmektedir.

Özel güvenlik kimlik kartınızı isterseniz silahlı isterseniz de silahsız olarak yenileyebilirsiniz. Bunun için kursa kayıt yaptırmalı ve bazı evrakları tamamlamanız gereklidir.

Özel güvenlik kimlik kartınızı yenileme için gerekli evraklar şöyledir;

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi
  • 2 Adet Biyometrik Resim

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Yenilenir?

Özel güvenlik kimlik kartınızı yenilemek istiyorsanız yukarıda belirtilen evrakları hazırlamalı ve bizlere gelerek kayıt açtırmalısınız. Kaydınızı açıldıktan sonra sizleri ilk başlayacak olan sınıflara dahil ederiz ve kimlik kartınızın yenileme işleminin ilk aşamasını başlatmış oluruz.

Bu aşamadan sonra eğitimleriniz biter ve sizleri Bakanlığın yaptığı sınava dahil ederiz. Özel güvenlik sınavlarında kalma yoktur. Ayrıca kimliğinizin bitmesine en fazla 1 yıl kala başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptığınızda bu kalan 1 yıllık süreniz de kaybolmayacak ve kimlik süresinin üzerine eklenecektir.