Özel Güvenlik Kursu Fiyatları 2020

Özel güvenlik kursu fiyatları 2020 yılında ne kadar olacağı ile alakalı bir çok özel güvenlik kursiyer adayı merak ediyor ve özel güvenlik mesleğine giriş yapmak ve özel güvenlik kursuna kayıt olmak için ne kadar harcayacağı ile alakalı hesaplarını yapıyorlar.

Özel Güvenlik Kursu Fiyatları 2020

Silahlı özel güvenlik eğitimi ve silahsız özel güvenlik eğitimi almak isteyen kursiyer adayları 2019 yılına girerken bir çok özel güvenlik eğitim firması yaklaşık yüzde 20 oranında zam yapmıştı. Ancak Point Özel Güvenlik olarak bizler hem enflasyon ile mücadele kapsamında kurs ücretlerimize yüzde 10’luk bir zam uyguladık. Bu zamda maliyetleri karşılamak amacı ile yapıldı.

2020 yılına girdiğimizde ise enflasyon ile mücadele kapsamında özel güvenlik kursu fiyatları 2020 kapsamında zam yapmayarak, 2019 yılındaki aynı fiyatlar ile devam etmeyi planlıyoruz. Böylece enflasyon ile mücadele kapsamında siz değerli özel güvenlik adaylarına müjdelerimizi vermek istiyoruz.

Özel Güvenlik Kursu Fiyatları 2020

Özel Güvenlik Kursu Fiyatları 2020 yılında bir çok kurumda zamlı olacak. Ancak zamlı fiyatların haricinde bildiğiniz gibi silahlı veya silahsız özel güvenlik olmak için sağlık raporu, sınav giriş ücreti, kart ve kimlik harcı gibi ücretlerde ödenmektedir. Birazda dilerseniz bu konulardan bahsetmek istiyoruz.

Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Silahlı Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

Kurs ücretleri her ilde değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama fiyatlar 2020 yılında 900 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi 2020 yılında Point Özel Güvenlik olarak enflasyonla mücadele kapsamında bu ücretin daha altında sizden kurs ücreti talep etmeyi planlıyoruz. Bunun için iletişim menüsünden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Silahlı özel güvenlik kursu toplam 120 saatten oluşmaktadır. Bazı kursiyer adayları 120 saat değilde 90 saat olabilir mi diye sormaktadır. Ancak bu süre ne azaltılabilir ne de çoğaltılabilir. Kanunen silahlı özel güvenlik olmak isteyen aday 120 saat ders görmesi gerekmektedir. Silahlı özel güvenlik eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak açılan sayfada daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Kurs Ücretleri

2020 yılında silahsız özel güvenlik kurs ücretleri de ilden ile değişiklik göstermektedir. 2020 yılında ortalama 700 TL ile 1000 TL arası değişen kurs ücretleri, enflasyon ile mücadele kapsamında yine Point Özel Güvenlik olarak bu fiyatların altında olacağına sizlere bilgi vermek isteriz. Bizler için ticaret her ne kadar önemli olsa da sizlerin de önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Çünkü sizler olmadan biz olamayız!

Silahsız özel güvenlik eğitimi toplamda 100 saatten oluşmaktadır. Bu eğitim türü de silahlı eğitim gibi ne 100 saatten aşağıya ne de yukarı olabilir. Kanunen silahsız özel güvenlik görevlisi olmak isteyen bir aday 100 saatlik özel güvenlik derslerini görmek zorundadır.

Sağlık Raporu Ücreti

2019 yılının sonlarında gelen bir kanun ile artık hem silahlı hemde silahsız özel güvenlik olmak isteyen adayların sağlık raporunu Devlet Hastanesinden alması zorunluluğu getirilmiştir. 2019 yılının sonlarında silahlı veya silahsız özel güvenlik olmak isteyen adaylar sağlık raporunu devlet hastanelerinden 200 TL’ye almaktadır.

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sağlık raporunun alınması zorunludur. Bu sağlık raporu kesinlikle Devlet Hastanesinden alınmalıdır. Sağlık raporunda KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının onaylı kaşesi ve raporun karar kısmında “Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Olur” ibaresinin geçmesi şarttır. Aksi halde rapor kabul edilmemektedir.

Poligon Ücreti

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların uygulamalı olarak kurs süresi içerisinde 25 adet mermi ile uygulamalı olarak poligonda atış yapması gerekmektedir. Bu atışta 15 merminin en az atış kağıdında olması gerekir.

Point Özel Güvenlik olarak sizlerden hiç bir şekilde poligon ücreti almıyoruzAncak bir çok kurs poligon ücreti olarak 70 TL ile 100 TL ücret istemektedir. Bu tamamen kursun ticari politikasıdır. Bu nedenle kurumumuza kayıt olmasanız bile bilmenizde fayda var.

Sertifika Ücreti

Özel güvenlik sınavları bittikten sonra kazandığınız sertifika için bazı il ve bazı kurumlarda 10 TL ile 50 TL arasında sertifika ücreti talep edilmektedir. Ancak Point Özel Güvenlik olarak sizlerden herhangi bir sertifika parası talep etmemekteyiz.

Dosya Ücreti

Özel güvenlik sertifikanızı aldıktan sonra bazı evrakları hazırlayıp, bu evrakları Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim etmeniz gerekmektedir. Kurumumuzda sizlere bu dosyaları hazırlamakta yardım etmekte ve bunun karşılığında hiç bir ücret talep etmemekteyiz. Ancak bazı illerde bazı kurumlar dosya masrafı olarak 20TL – 40 TL arası ücret alındığı kulaklarımıza gelmektedir.

 

Özel Güvenlik olmak isteyen adayları bekleyen tüm ücretler aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

  1. Kurs Ücreti (Güncel Bilgi için Lütfen Arayın)
  2. Sınav Harcı (Güncel Bilgi için Lütfen Arayın)
  3. Sağlık Raporu Ücreti (Ocak 2020 tarihi itibari ile 200 TL)
  4. Kimlik Kartı Ücreti (2020 Ocak itibari ile 40 TL)
  5. Kimlik Harç Ücreti (2020 tarihinde 904 TL)
  6. Sertifika Ücreti (Kurumumuz tarafından alınmamaktadır)
  7. Poligon Ücreti (Kurumumuz tarafından alınmamakta ve kurs ücretinin içerisine dahildir.)
  8. Dosya Ücreti (Kurumumuz tarafından alınmamaktadır)

Özel Güvenlik Kursu Fiyatları 2020 yılında yukarıda belirttiğim izlenimlerde olacaktır. Ancak en güncel bilgiler için lütfen bizlerle irtibata geçmeyi unutmayınız.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü