Özel Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürer?

Özel güvenlik kursu kaç gün sürer? Silahlı özel güvenlik kursu, silahsız özel güvenlik kursu veya silahsızdan silahlıya geçiş kursu kaç gün sürer gibi sorularınızın cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kurs Süreleri

Özel güvenlik eğitimleri temel ve yenileme olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Özel güvenlik temel eğitimler, silahlı temel, silahsız temel ve silahsızdan silahlıya geçiş eğitimi olarak üçe ayrılır. Bunların dışında özel güvenlik yenileme eğitimleri ise ikiye ayrılır. Dolayısı ile özel güvenlik kursu kaç gün sürer sorusunun cevabı her eğitim türüne göre değişkenlik gösterir.

Temel Silahlı Özel Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürer?

Temel silahlı özel güvenlik kursu demek ilk defa özel güvenlik görevlisi olacak kişilerin aldığı kurs türüdür. Toplamda 15 gün sürmektedir. Her gün toplam 8 ders saatinden oluşur ve her ders 40 dakikadır.

Yenileme Silahlı Özel Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürer?

Yenileme silahlı özel güvenlik kursu demek silahlı özel güvenlik sertifikasını veya silahlı özel güvenlik kimlik kartını yenileyenlerin aldığı eğitim türüdür. Toplamda 8 gün sürmektedir. Her gün toplam 8 ders saatinden oluşur ve her ders 40 dakikadır.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Özel Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürer?

Silahsızdan silahlıya geçiş eğitimi toplamda 3 gün sürer ve bu eğitim silahsız özel güvenlik sertifikası yada silahsız özel güvenlik kimlik kartı olan kişilerin aldığı eğitimdir. Ayrıca bu eğitim 2 gün teorik olarak sınıfta 1 günde poligonda atış eğitimi olarak tamamlanır.

Temel Silahsız Özel Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürer?

Temel silahsız özel güvenlik kursu toplamda 13 gün sürer. Bu eğitim ilk defa özel güvenlik sertifikası veya özel güvenlik kimlik kartı alacakların eğitim türüdür. Her ders 40 dakika olmakla beraber 1 günde en fazla 8 ders saati eğitim verilebilir.

Yenileme Silahsız Özel Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürer?

Yenileme silahsız özel güvenlik kursu toplamda 7 gün sürer. Bir haftalık bu eğitimde her ders 40’ar dakikadan oluşur ve günde en fazla 8 ders saati eğitim verilir.

Özel güvenlik kursu kaç gün sürer? Hangi eğitim kaç gün kaç saat sürdüğü ile alakalı tüm bilgileri sizlere anlatmış olduk. Sizlerde eğitimlerimize katılmak ve bizlerle beraber eğitim almak isterseniz iletişim için buraya tıklayabilirsiniz.