Özel Güvenlik Olma Rehberi

Özel güvenlik olma rehberi adlı yazımıza hoş geldiniz. Eğer özel güvenlik olmak istiyor ve ne yapacağınızı, hangi dersleri göreceğinizi, başvuru sırasında hangi evrakların hazırlanması gerektiğini ve bilmediğiniz her konuyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Böylece sizde bu yazımızı okuduktan sonra özel güvenlik olma yolunda bir adım atmış olacaksınız.

Özel Güvenlik Olma Rehberi

Firmamıza başvuru yapan bir çok özel güvenlik adayının özel güvenlik olmak için neden başvuru yaptıklarını sorduğumuzda aşağıdaki cevapları aldık.

  • Elinde herhangi bir mesleğinin olmaması ve özel güvenlik olarak yoluna devam edecek olması
  • Bir işte çalışan ancak işi bırakmayı düşünüp özel güvenlik olmak isteyen
  • Özel güvenlik olarak mesleğini seçen ve özel güvenlikte amir, müdür gibi yükselmek isteyen

adaylara rastladık. Eğer sizde bu amaçların içerisinde yer alıyorsanız sizlere hazırladığımız özel güvenlik olma rehberi çok işinize yarayacak ve hangi aşamalardan geçerek özel güvenlik olacağınızı öğreneceksiniz.

Özel Güvenlik Kursuna Kayıt

İlk yapmanız gereken özel güvenlik eğitimi veren firmamıza gelerek kayıt yaptırmanızdır. Kayıt için gerekli evraklara bu sayfadan bakabilirsiniz. Kayıt için gerekli evrakları hazırladıktan sonra kurumumuza gelerek kaydınızı tamamlayın.

Not: Kurs kaydı yaptırmak için tüm evraklarınızın hazırlanmasını beklemeyin. Sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelip ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten bir adım önde olursunuz.

Özel Güvenlik Eğitimi Derslerin Başlangıcı

Kurs kaydınızı yaptırdıktan sonra sizleri en yakın sınava dahil ediyoruz. Dilerseniz sınav takvimine buradan bakabilirsiniz. Dersleriniz başlamadan kayıt esnasında bizlere bıraktığınız GSM numaralarına mesaj geliyor. Aşağıda bir mesaj örneğini görebilirsiniz.

Özel Güvenlik Olma Rehberi

“Değerli kursiyerimiz dersleriniz 01.12.2017 saat 09:00’da başlayacaktır.”

Ders günü ve ders saatinde okulumuzda derslere katılıyorsunuz ve dersleriniz bitene kadar devam ediyorsunuz. Peki dersler ne kadar sürüyor ve hangi dersleri göreceksiniz?

Silah Dersleri ve Poligonda Atış Eğitimi

Temel silahlı ve silahlı yenileme kurslarımıza kayıt yaptıran herkes önce silah dersi alarak silah hakkında yeterli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra özel bir poligonda atışlarımızı emniyet mensubu eğitmenlerimiz ile gerçekleştiririz.

Özel Güvenlik Ders Saatleri ve Ders Süreleri

Özel güvenlik ders saatleri ve ders süreleri hakkında sizlere daha önce bir yazı hazırlamıştık. Dilerseniz özel güvenlik eğitimi için hangi dersleri ve kaç saat ders göreceğinize dair tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Dersleriniz tamamlandıktan sonra artık sınav zamanını beklemeniz gerekir. Ancak sınavdan yaklaşık 1 ay önce birde sınav harcını unutmamak ve kaçırmamak gerekir.

Sınav Harcı Zamanı

Özel güvenlik sınavlarına giriş yapabilmeniz için kurs ücretinin dışında birde sınav harcı ödemeniz gereklidir. Bu sınav harcı ödeme işlemini dilerseniz kurumumuza getirebilir dilerseniz de 3 farklı IBAN numarasına kendiniz yatırabilirsiniz. Ancak en sağlıksı sınav harcını kayıt olduğunuz şubeye bırakmanızdır. Hem dekont kaybından problem yaşamamak hemde ayrı ayrı bankalara giderek sınav harcı yatırmak sizin için yorucu olacaktır.

Sınav harcının son ödeme günü için kayıt esnasında bize ilettiğiniz numaralara mesaj olarak gönderilmektedir. Hatta sınavı kaçırmamanız için son günlere doğru tekrar telefon ile arayarak sınav harcının son günü tarafınıza bildirilmektedir.

Özel Güvenlik Sınavına Giriş Belgesi

Özel güvenlik sınav tarihinize yaklaşık bir hafta kala sınav giriş belgeniz çıkmaktadır. Sınav giriş belgenizi sınavdan bir kaç gün önce cep telefonunuza gelen mesaj ile kayıt olduğunuz bürolarımızdan veya merkezimizden teslim alabilirsiniz. Sınav giriş belgelerinizde sınava gireceğiniz okul, adresi ve giriş tarihi ile giriş saati gibi detaylar yazmaktadır. Bu tarih ve saatlere göre sınava giriş yapmanız gerekmektedir.

Özel Güvenlik Sınavından Kaç Puan Almam Gerekli?

Yenileme eğitimlerinde yani özel güvenlik kimlik kartını yenileyenler de sınav başarı puanı aranmaz. Yani sınava katılmaları yeterlidir. Kalma yoktur.

Temel yani ilk defa özel güvenlik olmak için sınava giren silahsız adayların 100 sorudan en az 60 tanesini doğru yapması gerekir. Her soru 1 puandır ve yanlışlar doğruları götürmez. Temel silahlı adaylarda ise en az iki şıkkında tutması lazım. Bu şıklar;

  • 100 soruluk temel sorulardan en az 50 puan ve üstü alındı mı?
  • Silah soruları ve atış puanından en az 50 puan alındı mı?

Eğer bu iki şıkta tutuyorsa silahlı olarak geçmişsiniz demektir. Eğer yukarıdaki durumu anlayamadıysanız detaylı bilgi için lütfen eğitim danışmanlarımıza başvurun.

Özel Güvenlik Sertifikası

Sınavı geçen her aday kurumumuzdan ” Bakanlık Onaylı Özel Güvenlik Sertifikası almaktadır. Böylece resmi olarak bir sertifika kazanmış olacaksınız. Ancak sertifikayı almakla da işiniz tamamlanmıyor. Sertifika sonrasında bu sertifikanın kimliğe dönüştürülmesi gerekmektedir. Bunun için sertifikanızı teslim aldığınızda tarafınıza verilen “özel güvenlik kimliği için hazırlanması gereken evraklar” listesindeki evrakları tamamlayıp “Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden” randevu alıp teslim etmeniz gerekmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı

Özel güvenlik sertifikanız ile gerekli olan evrakları teslim ettikten sonra tarafınıza Ankara EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından kimlik düzenlenir. Evinize posta yolu ile gönderilir. Kimliğinizi aldıktan sonra resmi olarak Türkiye’nin her yerinde özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİLER İÇİN :  (0212)2884044 – (0212)2742838 – (0212)5515551 nolu telefonları arayarak bilgi alabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü