Özel Güvenlik Olmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Özel güvenlik olmak için bilinmesi gerekenler hakkında sizlere bir yazı hazırlamak istedik. Özel güvenlik olmak isteyen tüm kursiyer adayları bu yazımızı okuduktan sonra çok daha bilgili bir şekilde yolunu çizebilecek.

Özel Güvenlik Olmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Özel güvenlik mesleğini yapmak isteyen kursiyer adaylarının kafasına takılan bazı sorular olmaktadır. Bu sorular arasında, özel güvenlik kursları kaç ay sürer, iş garantisi var mıdır, kimler özel güvenlik olabilir veya olmaz, özel güvenlik olmak için genel şartlar nelerdir gibi aklınıza tüm takılan sorulara sitemizde bulunan SIKÇA SORULAN SORULAR ölümünde ulaşabilirsiniz.

Silahlı mı? Silahsız mı?

Özel güvenlik olmak için kafanızı kurcalayan diğer sorulardan biriside acaba silahlı özel güvenlik mi olsam? Yoksa silahsız özel güvenlik mi olsam sorusudur. İkisi arasında karar vermek için öncelikle aşağıdaki maddelere göz atmanız gerekir.

 • Silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip bir özel güvenlik görevlisi hem silahlı hemde silahsız projelerde görev alabilir.
 • Silahlı projelerin bir çoğu silahsız projelere göre azda olsa biraz yüksek maaş alabilir.
 • Silahsız özel güvenlik kimlik kartı bulunan bir güvenlik görevlisi silahlı projelere giremez.

Silahlı ve silahsız iş imkanları hemen hemen orantılı olarak bulunsa da diğer bir konu acaba silahlı özel güvenlik olmak için şartlarınız yeterli mi? Bunu da gözden geçirmeniz gerekir. Bu nedenle aşağıda vereceğim linklere tıklayarak silahlı ve silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek için şartlara göz atabilirsiniz.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Özel Güvenlik Kursuna Kayıt için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Özel güvenlik olmak için bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki belgeleri hazırlamalı ve özel güvenlik eğitim kurumumuza gelmeniz yeterli olacaktır. Kurumumuzda bulunan eğitim danışmanları sizleri kurs boyunca yönlendirecek ve bilgilendirecektir.

Temel Silahlı Kayıt için Evraklar

İlk defa özel güvenlik olmak isteyenler ve silahlı güvenlik kimlik kartı almak isteyenler aşağıdaki evrakları hazırlaması gerekmektedir.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • İkametgah Fotokopisi (E-Devletten Alınabilir)
 • Diploma Fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Tastik name ve benzeri belgeler kabul olur.)
 • Sağlık Raporu (Devlet Hastanesinden Alınmış. Silahlı Özel Güvenlik Olur İbareli Heyet Raporu)

Temel Silahsız Kayıt için Evraklar

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • İkametgah Fotokopisi (E-Devletten Alınabilir)
 • Diploma Fotokopisi (Öğrenci Belgesi, Tastik name ve benzeri belgeler kabul olur.)
 • Sağlık Raporu (Özel Hastaneden veya Polikliniklerden Alınmış. Silahsız Özel Güvenlik Olur İbareli Heyet Raporu)

Özel güvenlik olmak hakkında daha fazla detaylı bilgi isterseniz, bizimle (0212)2884044 nolu telefondan veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü