Özel Güvenlik Olmak için Yaş Şartı Var mıdır?

Kursiyerlerimizden gelen ve sıkça sorulan sorulardan biriside “özel güvenlik olmak için yaş şartı var mıdır?” sorusudur. Bu soruya aşağıda açıklayıcı bir yazı yazdık. Dilerseniz aşağıdaki yazıyı okuyarak bu sorunun cevabını öğrenebilirsiniz.

Özel Güvenlik Olmak için Yaş Şartı Var mıdır?

Özel güvenlik olmak için yaş şartı vardır. Bildiğiniz gibi özel güvenlik görevlileri silahlı özel güvenlik ve silahsız özel güvenlik olmak üzere ikiye ayrılırlar. Kurumumuza kayıt olmaya gelen bir çok kursiyeri yaş ve mezuniyetine göre seçim yapmasını sağlarız.

Özel Güvenlik Olmak için Yaş Şartı Var mıdır?

Özel güvenlik olmak için yaş şartı var demiştik. Bu yaş şartı silahlı için en az 21 yaş ve lise mezunu olması iken silahsız için en az 18 yaş ve ortaokul (8 yıllık) mezun olması gerekir. Kısacası silahlı özel güvenlik olmak isteyen bir adayın 22’sinden gün almış ve lise mezunu olması gerekirken, silahsız özel güvenlik adayının da 19’undan gün alması gerekir. Bu şart alt yaş sınırıdır. Özel güvenlik olmak için üst yaş sınırı yoktur.

Üst Yaş Sınırı Ne Demek?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için yaş şartlarını yukarıda belirttik. Bahsettiğim gibi alt yaş sınırı 18 ve 21 yaşlardır. Örneğin 17 yaşında olan birisi kesinlikle özel güvenlik olamaz ve sınavlara giremez. En az 18 yaşında olması gerekir.

Üst yaş sınırı ise yoktur. Özel güvenlik olmak isteyen kişi isterse 50 isterse de 60 olsun özel güvenlik olabilir. Önemli olan buradaki  özel güvenlik olmak için genel şartları ve yaş ile mezuniyet şartlarına uygun olması yeterlidir?

İşe Girerken Yaş Sorarlar mı?

Mutlaka özel güvenlik olarak çalışan 40-50 yaşlarında görev yapan bir çok özel güvenlik gözünüze ilişmiştir. Bu yaşlarda özel güvenlik olarak görev yapan bir çok personel var. Ancak özel güvenlik kimlik kartı aldıktan sonra iş başvurusu yapacağınız iş yeri 45 yaşın altında özel güvenlik çalıştırmak istemiyorsa o projenin bileceği bir iştir. Başka projelere başvuru yaparak bir çok imkanı da değerlendirebilirsiniz.

Özel güvenlik olmak için yaş şartı var mıdır? Sorusuna cevap verebilmişizdir. Eğer yinede aklınıza takılan sorular olursa lütfen bizimle irtibata geçin ve çekinmeden sorun.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü