Özel Güvenlik Sertifikası

Özel güvenlik sertifikası nedir? Nasıl alınır? Güvenlik sertifikası ücreti ne kadar? Güvenlik sertifikası almak kaç ay sürer? Güvenlik sertifikası almak için ne gerekiyor? Özel güvenlik sertifikası ne kadar sürede alınır? Güvenlik sertifikası ile işe girilir mi? İşte tüm bu soruların yanıtını bulabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz.

Özel Güvenlik Sertifikası Nedir?

Özel güvenlik sertifikası, özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların İçİşleri Bakanlığı’nın düzenlediği sınavda sınavdan başarılı olan adaylara verdiği sertifikadır.

Bir çok kursiyerimiz özel güvenlik sertifikası nasıl alınır sorusunu sormaktadır. Bunu da alt başlıktan okuyabilirsiniz.

Nereden Alınır?

Özel güvenlik sertifikası, İçişleri Bakanlığı’nın onay verdiği özel güvenlik kursu yani bizlerden alınmaktadır. Bunun dışında Bakanlığın izni olmayan hiç bir yerden alınamaz!

Özel güvenlik sertifikası silahlı özel güvenlik eğitimi ve silahsız özel güvenlik eğitimi olmak üzere ikiye ayrılır. Bu linklere tıklayarak özel güvenlik sertifikası yaş ve mezuniyet şartlarını görebilirsiniz.

Ancak kısa bir not bırakmak gerekirse; silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için en az 21 yaşında ve lise mezunu olmak gerekiyor. Silahsız özel güvenlik görevlisi olacağım derseniz de en az 18 yaşında ve ortaöğretim yani 8 yıllık ilk okulu bitirmiş olmanız şartı vardır. Bunun dışında kimler özel güvenlik görevlisi olabilir sayfamızı da ziyaret etmeyi unutmayalım.

Özel Güvenlik Sertifikası Ücreti Ne Kadar?

Özel güvenlik sertifikası ücreti tabi ki önemlidir. Ancak yazının başında sizlere çok önemli bir uyarı yaparak başlayacağız. Sertifikanın ücretinden önce özel güvenlik eğitim kurumunun eğitim kalitesi, sizinle ilgilenmesi, uzman eğiticileri ve sertifikanızı alıp özel güvenlik kimlik kartınızı alana kadar sizi takip etmesi inanın ücretten önemli değil!

Kurumumuz her zaman özel güvenlik sertifikası ücretlerinin piyasa koşullarına göre çok daha uygun fiyatlara sizlere kazandırdığı bir gerçektir. Her yıl değişen fiyat listeleri nedeniyle güncel özel güvenlik sertifikası ücreti hakkında arayıp bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Sertifikası Almak Kaç Ay Sürer?

Güvenlik sertifikası almak kaç ay sürer? Sertifika elime ne zaman geçer? Güvenlik sertifikası ne kadar sürede alınır? Güvenlik sertifikası ile işe girilir mi? İşe tüm bu soruları da bu başlık altında açıklayalım.

Güvenlik sertifikası ile maalesef çalışamazsınız. Güvenlik sertifikasını özel güvenlik kimlik kartına çevirmeniz gereklidir. Dolayısı ile E-devletten veya fiziki olarak Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bizzat başvurarak sertifikanızı kimliğe dönüştürebilirsiniz.

Peki güvenlik sertifikası almak kaç ay sürer? İşte bu sorunun cevabı şöyledir; Özel güvenlik sınavları yılda 6 defa yapılır. Örnek verecek olursak 2023 yılının Şubat ayında olan sınavına gireceğinizi düşünelim. Bu sınav içinde 10 Ocak’ta kayıt olduğunuzu var sayalım. Şubat ayında girdiğiniz sınav tarihinden yaklaşık olarak 20-25 gün içerisinde özel güvenlik sertifikanız çıkar. Ancak sertifikayı kimliğe çevirmek biraz size bağlıdır. Özel güvenlik kimlik kartı müracaat evrakları 1 günde hazırlanan evraklardır. Müracaat ettikten yaklaşık 1 ay sonrada kimlik kartınız gelecektir.