Özel Güvenlik Sertifikası

Özel güvenlik sertifikası hem iş arayanlar hemde elindeki mesleği değiştirmek isteyen kişiler için mükemmel bir fırsat. Bu sertifikayı alarak nitelikli bir özel güvenlik olabilir ve çeşitli kamu, kurum ve kuruluşlarda işe başlayabilirsiniz.

Özel Güvenlik Sertifikası

Özel güvenlik sertifikası alan bir çok kişinin ortak düşünceleri var. Bazıları bu sertifikayı alarak “yarın bir gün işimden olurum yada sıkılırsam gidip özel güvenlik işi yaparım” diyenler, “elimde bir mesleğim yok. Bu sertifikayı alırsam elimde bir mesleğim olur” diyenler ve “ben özel güvenlik sektöründe başarılı, nitelikli ve profesyonel olmak istiyorum” diyenler var.

Özel Güvenlik Sertifikası

Fikriniz ne olursa olsun özel güvenlik sertifikası almanızı tavsiye ediyoruz. Hatta sizlere özel güvenlik sertifikasının ne işe yarayacağını ve hayatınızda neler değişeceğini kısaca belirtmek isteriz.

  • Elinizde bir meslek yoksa ve bu sertifikayı alırsanız yeni bir meslek sahibi olmuş olacaksınız.
  • İş potansiyeli oldukça yüksek olan bu sektörde iş bulamama gibi bir sorunla karşılaşmanız neredeyse imkansız.
  • Taşeron, özel veya kamu kurumlarında çalışma fırsatı elinizde oluyor.
  • Bu mesleğe 0’dan başlayarak kısa zamanda yüksek maaşlara çalışma imkanı bulabiliyorsunuz.
  • Özellikle ön lisans ve lisans mezunları kamu kurum ve kuruluşlara girişte “güvenlik amiri” olarak işe başlayabiliyor. Bu durumda direk olarak maaşı etkiliyor.
  • Dilediğiniz çalışma sistemini seçebilirsiniz. İsterseniz gece isterseniz de gündüz çalışabilirsiniz. Hatta part-time olarak ek iş bile yapabilirsiniz.

Bu saydıklarımın dışında buraya yüzlerce madde ekleyebilirim. Ancak buda okuma zevkinizi kaçıracaktır. Peki özel güvenlik sertifikası nereden alınır? Nasıl alınır? Şartlar nelerdir?

Özel Güvenlik Sertifikası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir çok özel güvenlik kursiyer adayı bizlere mail yoluyla veya telefon üzerinden sorular yöneltiyorlar. İçlerinden yönelttikleri soruları sizlerle paylaşmak istiyor ve hepsine tek tek cevap vermek istiyorum.

SORU 1 : Silahsız Güvenlik Sertifikası Fiyatları Nedir?

– Silahsız güvenlik sertifikası fiyatları hakkında bilgi alabilmeniz için kurumumuza direk olarak başvurmalı veya telefon ile irtibat esnasında sormalısınız. Çünkü sadece fiyat verme politikası yanlış olur ve sizlere yapılması gerekenleri de anlatmamız gerekir.

SORU 2 : Özel Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır?

– Özel güvenlik sertifikası kaç günde alınır sorusu aslında tam bir cevap değildir. Önce bildiğiniz gibi özel güvenlik eğitimi görmeniz gereklidir. Bu eğitim sonrasında özel güvenlik sınavlarına katılmalı ve başarılı olduğunuz taktirde özel güvenlik sertifikası çıkmaktadır.

SORU 3 : Özel Güvenlik Sertifikası Şartları Nelerdir?

Bildiğiniz gibi silahlı ve silahsız özel güvenlik sertifikası alabilirsiniz. Bu eğitimlerin şartlarını öğrenmek isterseniz silahlı özel güvenlik şartları yada silahsız özel güvenlik şartları sayfalarımızdaki yazılarımızı okumanız yeterli olacaktır.

SORU 4 : Güvenlik sertifikası almak için boy kilo şartı var mı?

Güvenlik sertifikası almak için herhangi bir boy ve kilo şartı aranmamaktadır. Güvenlik sertifikası için yaş ve mezuniyet şartları vardır.

SORU 5 : İlkokul mezunu güvenlik sertifikası alabilir mi?

Güvenlik sertifikası alabilmeniz için en az 8 yıllık ilkokul mezunu olmanız gerekmektedir.

SORU 6 : Silahlı güvenlik sertifikası için gerekli belgeler nelerdir?

Bu sorunuzun cevabını silahlı özel güvenlik eğitimi yazımızda bulabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü