Özel Güvenlik Sınavından Kaldım. Şimdi Ne Olacak?

Özel güvenlik sınavı kötü geçen veya özel güvenlik sınavı atışlarında vuramayanlar hatta uyuya kalıp özel güvenlik sınav atışına gidemeyenlerin ortak sorusu özel güvenlik sınavından kalınca ne olur sorusudur. Öncelikle telaş yapmayın. Her şeyin bir çözümü mutlaka vardır. Yazımızın devamında okuyacaklarınız size sınavdan kalınca ne olacağını detaylı bir şekilde açıklayacaktır.

Özel Güvenlik Sınavından Geçemedim!

Öncelikle üzülmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken şey özel güvenlik sınavına biraz daha sıkı çalışıp diğer sınava kendinizi hazırlamak olacaktır.

Herhangi bir aksilik olmadığı sürece özel güvenlik sınavları yılda altı defa yapılır. Dolayısı ile her sınav arasında iki ay kadar bir vakit vardır. Örneğin; 2022 yılında Şubat, Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim ve Aralık sınavları vardı.

Eğer özel güvenlik sınavından kaldıysanız mecburen iki ay sonra yapılacak olan sınava kaldınız demektir. Ancak asıl sorumuzun cevabı bu değil. Özel güvenlik sınavından kaldıysanız ve sınav hakkınız devam ediyorsa bir sonraki özel güvenlik sınavına girebilirsiniz.

Peki sınav hakkım var mı bunu nasıl öğrenebilirim? Hemen bunu da aşağıda sizlere anlatalım.

Toplamda 4 Sınav Hakkınız Var

Özel güvenlik sınavı gireceğiniz ilk sınav dahil olmak üzere toplam 4 (dört) haktan oluşur. Bu haklar peş peşe devam eden sınavlara katılma hakkı verir. Nasıl yani? Şöyle;

Diyelim ki siz 2022 yılının ilk sınavı olan Şubat sınavına kayıt oldunuz ve bu sınavda kaldınız. Eğer sınavdan kaldıysanız bir sonraki sınav yani iki ay arayla yapıldığı için Nisan sınavına giriş yapabilirsiniz. Nisan sınavı ikinci hakkınız olacaktır. Diyelim ki ondan da kalırsanız Haziran ayında olacak özel güvenlik sınavına giriş yaparsınız.

Ancak unutmamakta fayda var. Peşpeşe devam eden sınavlara girebilirsiniz. Örneğin şubat sınavı ilk hakkınızsa ‘Ben nisan sınavına girmeyeceğim. İkinci hakkımı Haziran ayında kullanmak istiyorum’ diyemiyorsunuz. Peşpeşe ifadesini unutmayalım.

Özel güvenlik sınavlarında başarıyı yakalamak için Point Özel Güvenlik tercihiniz olmalıdır.