Özel Güvenlik Sınav İtirazı Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik sınav itirazı için belirli günler ve yapılması gereken bazı hususlar vardır. Bu yazımızı özel güvenlik sınavına itiraz edecek adaylar için hazırladık ve yapmanız gereken tüm koşulları sizler için anlattık.

Özel Güvenlik Sınav İtirazı Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik sınavına giriş yapmış olan adaylar beklediği sınav puanını alamamaktan veya diğer sebeplerden dolayı sınava itiraz etme hakları vardır. Sınava itiraz edecek adayların öncelikle aşağıdaki maddeleri okuması ve bilgi sahibi olması gerekir.

  1. Sınav cevap kağıdında kaydırma yapmanızdan dolayı itiraz ediyorsanız, olumlu sonuç dönmeyebilir. Çünkü tekrar bir düzeltme yapılamaz. Bu nedenle kaydırma yapanların itiraz etmesi sonucunda olumlu yanıtlar gelmez.
  2. Özel güvenlik sınavından beklediğiniz puanı alamamış olabilirsiniz. Bu durumda itiraz hakkınız doğar. Ancak bilmenizde yarar var ki, sınav kağıtları optik okuyucular ile okunmaktadır ve bu okuyucuların okuma hatası yapması milyonda birdir.
  3. Özel güvenlik sınavına itiraz olarak hem sınav sorularına hemde uygulama atışına itiraz edilebilir.
  4. Atış sınavına itiraz edenlerin mutlaka aşağıda belirtilen IBAN numarasına belirtilen ücretin yatırılması şarttır.
  5. Sınav itirazı yapılırken dekont ile beraber özel güvenlik sınav itiraz dilekçesi olması zorunludur.

Özel Güvenlik Sınav İtirazı İçin Son Tarih Nedir?

Özel güvenlik sonuçlarına bildiğiniz gibi ozelguvenlik.pol.tr adresinden bakabiliyorsunuz. Sınav sonucuna baktığınız sayfanın hemen altında bu sınava itiraz edilebilecek tarih aralığı belirtilmektedir. Bu tarih aralığında sınava itiraz edebilir ve aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

  • Özel güvenlik sınav itiraz dilekçesi indirilmeli ve uygun bir şekilde eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
  • Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün, Halk Bank Ankara Gölbaşı Şubesi’nde bulunan TR32 0001 2009 3850 0044 0000 07  numaralı IBAN’a 10 TL sınav itiraz ücreti yatırılması gerekir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Özel güvenlik sınavına itiraz edilmesi için bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar aşağıda sizler için sıralanmıştır.

  • Özel güvenlik sınavı itirazı sadece belirtilen tarihler arasında yapılabilir. Bu tarihler de sınav sonucuna baktığınız sayfanın hemen altında yazmaktadır.
  • Sınava itiraz edecek adayların banka dekontlarını mümkünse vezneden yatırması ve dilekçe ile beraber, eğitim kurumu merkezine getirmeleri gerekmektedir.

Özel güvenlik sınavı itirazı hakkında tüm bilinmesi gerekenler ve detaylar sizlere anlatılmıştır. Yine de aklınıza takılan tüm sorular için bizleri arayabilir ve bilgilendirme alabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü