Özel Güvenlik Sınav Puanı Hesaplama

Özel güvenlik sınav puanı hesaplama için sizlere bir yazı hazırladık. Aşağıda sizlere anlatacağımız sınav puanı hesaplaması hakkında herhangi bir sorunuz olursa lütfen irtibat kısmından bizlerle iletişime geçin.

Özel Güvenlik Sınav Puanı Hesaplama?

Temel yani ilk defa özel güvenlik olacak kişiler silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılırlar. Her ikisininde sınav puanı hesaplaması farklıdır. Bu nedenle sizlere önce silahsız özel güvenlik sınav puanı nasıl hesaplanır anlatacağız. Sonrasında ise silahlı özel güvenlik puanı nasıl hesaplanır bunu anlatacağız.

Silahsız Özel Güvenlik Puanı Nasıl Hesaplanır?

Öncelikle silahsız özel güvenlik adayı sınava girdiğinde bir sınav kitapçığı önüne gelir. Bu test kitapçığında 100 adet temel soru ve 25 adet silah sorusu bulunur. Ancak aday silahsız olduğu için 25 adet silah sorusunu yapmaz. Silahsız özel güvenlik adayının tek sorumlu olduğu yer 100 soruluk temel sorular kısmıdır.

Test kitapçığında bulunan 100 sorunun her biri 1 puandır. Yanlışlar da doğruları götürmez. Bu nedenle silahsız aday 100 temel sorudan en az 60 soru yapması gerekir. Eğer silahsız aday sınavdan 60 puan alırsa geçer. Ancak 59 puan yani 59 doğru yaparsa da kalır.

Özel Güvenlik Sınav Puanı Nasıl Hesaplanır?

Yukarıda gördüğünüz resim Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın resmi sitesinden sorgulatılmış ( www.ozelguvenlik.pol.tr) ve silahsız bir kursiyer adayının puan tablosudur.

Görüldüğü gibi sınava giren silahsız aday Ahmet Mehemetov, silahsız sınavın yazılı puanından 62 almış. Yani 62 adet doğru yapmış. Sonuç neticesinde de “Silahsız Kazanmış”.

Aşağıda gördüğünüz resimde de silahsız kursiyerimiz Kerim Savrukçu’nun 59 puan alarak sınavdan “başarısız” olduğunu görebilirsiniz.

Özel Güvenlik Sınav Puanı Hesaplama

Silahlı Özel Güvenlik Puanı Nasıl Hesaplanır?

Silahlı özel güvenlik puanı hesaplaması için öncelikle şunları bilmeniz gerekir. Silahlı sınav yazılısı 3 bölümden oluşur. Yazılı (100 soruluk temel kısım), Silah Yazılı (25 soruluk silah soruları) ve Silah Atış (Sınav atışı uygulamalı) kısımlarından oluşur.

  • Yazılı kısımdaki her 100 sorudan biri doğru yanıt 1 puan
  • Silahlı yazılı kısmındaki 25 sorudan her doğru yanıt 2 puan
  • Silah atış kısmındaki 5 atıştan her isabetli atış ise 10 puandır.

Silahlı olarak sınavdan geçmek için aşağıdaki şartların tamamlanması gerekir.

  1. Yazılı + Silahlı Yazılı + Silah puanlarının toplamı 120 puan olmalı ve
  2. Yazılı kısım 50 puandan yüksek olmak şartı ile Yazılı + Silah Yazılı + Silah Puanı toplandığında 120 puan yapılmalıdır.

Not: Eğer Yazılı kısım puanı 50 puandan aşağı olursa tüm sınavdan kalmış ve sınav tekrarı yapmanız gerekir.

Özel güvenlik sınav puanı hesaplama ile alakalı tüm bilgileri sizlere sağlamış olduk. Eğer takıldığınız bir yer olursa tüm sorularınızı iletişim kısmından bizleri arayarak sorabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü