Özel Güvenlik Sınavı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özel güvenlik sınavı hakkında bilinmesi gerekenler her özel güvenlik adayının ve özel güvenlik personelinin mutlaka bilmesi gereken bilgilerden birisidir. Bu bilgiler hem özel güvenlik yazılı sınavında hemde özel güvenlik uygulama atışlarında mutlaka işinize yarayacaktır.

Özel Güvenlik Sınavı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Özel güvenlik sınavına girecek olan kursiyer, kurumumuzdan sınav belgesini aldıktan sonra mutlaka www.ozelguvenlik.pol.tr adresinden okul adını, salon ve sıra numarasını tekrar kontrol etmelidir.
 • Özel güvenlik sınav giriş yerinize buradan bakabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki, kurumumuzdan sınav giriş belgesini almadan sınava giriş yapamazsınız.
 • Özel güvenlik sınavına girecek olan tüm adaylar, sınavdan bir saat önce sınava girecekleri okulda hazır bulunmaları gerekir.
 • Özel güvenlik sınavına girecek olan adayların sınava giderken yanlarında mutlaka kurşun kalem, silgi ve kalemtıraş olması gerekir. Özel güvenlik sınavı hakkında bilinmesi gerekenler arasında önemli bir maddedir.
 • Özel güvenlik sınavı esnasında hiç bir sınav gözetmeninden yardım istenmez. Ayrıca sınavda konuşulmaz ve kopya çekilmez.
 • Temel özel güvenlik sınavı, sınavdan 2 hafta sonra açıklanırken özel güvenlik yenileme sınavı ise 3 hafta sonra açıklanır.
 • Özel güvenlik sınavındaki test kitapçıkları A ve B olmak üzere iki ayrı kitapçıktan oluşur. Bu kitapçıklardaki sorular aynıdır. Ancak sıralamaları farklıdır.
 • Özel güvenlik sınavında sorulan soruların cevapları optik kağıda işaretlenir.
 • Silahsız özel güvenlik eğitimi alan bir adayın toplam sınav süresi 120 dakika iken silahlı özel güvenlik eğitimi alan diğer adayın süresi ise 150 dakikadır.
 • Özel güvenlik sınavında yanlışlar doğruyu götürmez. Bu nedenle tüm sorulara cevap vermeye çalışın.
 • Özel güvenlik yazılı sınavından çıktıktan sonra sınav giriş belgenizi sertifikanızı alana kadar saklayın. Özellikle silahlı kursiyerler atış sınavına da aynı belge ile gireceği için mutlaka sınav giriş belgesini muhafaza etmesi gerekir. Atış sınavı hakkında bilinmesi gerekenler arasında en önemli maddelerden biri budur.
 • Özel güvenlik uygulama atışları yoğun olabiliyor. Bu nedenle uygulama (silah atış) sınavına gelecek adayların orada 1-2 hatta yeri geldiğinde 3 saat bile bekleyebileceğini unutmayın
 • Özel güvenlik sınav atışlarında heyecan yapmamaya özen gösterin. Genel olarak atışları kaçırmanın nedeni heyecandan kaynaklanıyor.

Özel güvenlik sınavı hakkında bilinmesi gerekenler için sanırım sizlere her şeyi anlattık. Sitemiz sürekli olarak güncel olduğundan önemli bilgiler sürekli tazelenir ve maddelere eklenir.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü