Özel Güvenlik Üst Yaş Sınırı Nedir?

Özel güvenlik üst yaş sınırı nedir? Özel güvenlik olmak için kaç yaşında olmak lazım? Kaç yaşına kadar özel güvenlik görevlisi olabilirim? Yada Özel güvenlik mesleğini kaç yaşına kadar yapabilirim gibi soruların tarafımıza çok sorulması üzere bizlerde sizlere bu konu hakkında bilgiler vermek için bu yazıyı hazırladık.

Özel Güvenlik Üst Yaş Sınırı Nedir?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için bildiğiniz gibi yaş, mezuniyet ve genel şartlara uygunluk aranmaktadır. Silahlı özel güvenlik olabilmek için 21 yaş ve en az lise mezunu olmak, silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek içinse 18 yaş ve en az ortaokul mezunu olmak gerekiyor. Bu yazdıklarımız alt yaş sınırı demek. Peki özel güvenlik üst yaş sınırı nedir?

Özel Güvenlik Üst Yaş Sınırı

Özel güvenlik sektörü her geçen gün büyüyor ve çeşitli alanlarda iş istihdamı sağlıyor. Bu alanlar içerisinde kamu kurumları, AVM’ler, bankalar, fabrikalar, siteler, özel kurumlar gibi bir çok kurum/kuruluş bulunuyor. Dolayısı ile kurumların içerisinde direk olarak kamu kurumlar ve özel kurumlarda mevcut olduğundan firma sahiplerinin de arzu ve istekleri farklı olabiliyor.

Örnek Özel Güvenlik İş İlanları

İş ilanlarına baktığınızda bazı kurumların özel güvenlik iş ilanı verirken bazı detaylar içerisinde aradığını bazılarının ise yaş veya boy gibi detay aramadığını görebilirsiniz.

Örnek İlan 1 : Mecidiyeköy bölgesindeki projemize silahlı ve silahsız özel güvenlik personeli aranmaktadır. 40 yaşını aşmamış, 1.70 boyundan az olmayacak personeller başvuru yapabilir.

Örnek İlan 2 : Mecidiyeköy bölgesindeki projemize silahlı ve silahsız özel güvenlik personeli aranmaktadır.

Yukarıda incelediğimiz iki ilanın birisinde özellikler belirtilirken diğer ilanda ise özellikler belirtilmemiştir. Bu nedenle iş ilanlarına dikkatlice bakmalı ve uygun özel güvenlik iş ilanına başvurmalısınız.

45 veya 50 Yaşında Özel Güvenlik Olunur mu?

Dilerseniz 60 yaşında da olabilirsiniz. Bu tamamen sizin özel güvenlik olma ile alakalı genel şartlara uymanız ve sağlıklı bir birey olmanız yeterli olacaktır.

Kısacası özel güvenlik görevlisi olmak için üst yaş sınırı yoktur. Sağlığınız el verdiği sürece özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirsiniz. 60 yada 65 yaşında bir özel güvenlik görevlisini çalıştırmak tamamen iş vereni ilgilendiren bir husustur. Bu nedenle özel güvenlik üst yaş sınırı diye bir şey söz konusu değildir.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü