Özel Güvenlik Yaş Sınırı Kaç Olmalıdır?

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylar genellikle özel güvenlik yaş sınırı nedir? Özel güvenlik görevlisi olmak için en az kaç yaşında olmalıyım? Veya 50 yaşındayım özel güvenlik görevlisi olabilir miyim? Gibi sorular sormaktadır. Bu işin aslını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Alt Yaş Sınırı Nedir?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için alt yaş sınırı vardır. Örneğin 16 yaşında veya 17 yaşında özel güvenlik görevlisi olamazsınız. Özel güvenlik görevlisi için en az 18 yaşında olmalısınız. Ancak 18 yaşında olmanız durumunda ise silahlı özel güvenlik olamazsınız.

Silahlı Güvenlik Alt Yaş Sınırı Nedir?

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Aksi halde silahlı güvenlik olmazsınız.

Silahlı Güvenlik Alt Yaş Sınırı Nedir?

Silahsız özel güvenlik görevlisi olmak için ise 18 yaşını doldurmuş ve en az ortaokul mezunu olmanız gerekmektedir. Aksi halde silahsız güvenlik olmazsınız.

özel güvenlik görevlisi

50 Yaşındayım Özel Güvenlik Görevlisi Olabilir miyim?

Yukarıda sizlere özel güvenlik görevlisi olmak için bazı alt yaş sınırlarını anlattık. Eğer bu alt yaş sınırları ve mezuniyet şartları tutuyorsan 50 yaşında da özel güvenlik görevlisi olabilirsiniz.

50 yaşında İstanbul’da bir çok özel güvenlik çalıştıran proje var. Özellikle site ve şantiyelerde bu yaşlarda özel güvenlik görevlilerine çok sık rastlanabilmektedir.

Ancak siz 50 yaşında havalimanında veya bankada silahlı özel güvenlik olarak çalışabilir miyim diye sorarsanız şansınız açıkçası çok düşük. Çünkü bazı projeler daha genç ve verimli olabilecek özel güvenlik görevlisi aramaktadır.

Ama 50 yaşında iş bulamazsınız diyemeyiz. Çünkü çalıştıran çok yer mevcut.