Silahlı Güvenlik Eğitimi Kaç Saat Sürer?

Silahlı güvenlik eğitimi almak özel güvenlik görevlisi adaylarının en çok sorduğu sorulardan biriside Silahlı güvenlik eğitimi kaç saat sürer sorusudur. Özel güvenlik adayların kafasındaki bu sorulara yanıt olarak aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Silahlı Güvenlik Eğitimi Kaç Saat Sürer?

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında silahlı özel güvenlik eğitimi almak isteyen aday toplamda 120 ders saati eğitim görmesi zorunludur. Bu saat 119 olamadığı gibi 121 saatte olamaz.
Ancak bir çok silahlı güvenlik eğitimi almak isteyen aday saatin dışında kaç gün süreceği ile alakalı da bilgi almak isteyebilir. Eğitimin kaç gün süreceği ile alakalı bilgiyi de sizlerle paylaşalım.

Silahlı Güvenlik Eğitimi Kaç Gün Sürer?

Özel güvenlik eğitim kurumları ve okulları bir gün içerisinde maksimum 8 saat minimum 1 saat ders verebilir. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında kursiyere 9 saat eğitim vermesi yasaktır.

Güvenlik Eğitimi Kaç Saat Sürer?

Buna göre özel güvenlik eğitim kurumu ders programı hazırlar. Silahlı güvenlik eğitimi 120 saat sürdüğüne göre ve güvenlik eğitim kurumu maksimum günde 8 ders saati ders verirse 120/8 dediğimizde 15 güne tekamül edecektir. Kısacası silahlı güvenlik eğitimi kaç gün sürer sorusuna 15 gün olarak cevap verebiliriz. Ancak özel güvenlik okulu 15 günlük eğitimde yine 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında ders verdiği 7 günde yani bir hafta içinde mutlaka 1 günde tatil izni vermesi şarttır. 15 günlük silahlı güvenlik eğitimine tatil günlerini de dahil edersek 17 gün olacaktır.

Silahlı Güvenlik Eğitiminde Hangi Dersler Kaç Saat?

Silahlı özel güvenlik eğitimi esnasında aşağıda belirtilen dersler ile hemen yanında yazan saatler kadar ders eğitimi alması gerekmektedir. Bu eğitim saatlerinin ne aşağısı ne de yukarısı olamaz. Örneğin güvenlik tedbirleri dersi 20 ders saati ise 21 saat veya 19 saat ders alması yasaktır. Tam 20 ders saati dersi alması gerekir.

 1. Özel güvenlik hukuku ve kişi hakları (20 saat)
 2. Güvenlik tedbirleri (20 saat)
 3. Güvenlik sistem ve cihazları (5 saat)
 4. Temel ilk yardım (10 saat)
 5. Genel Kollukla ilişkiler (4 saat)
 6. Yangın güvenliği ve tabii felaketlerde müdahale tarzı (8 saat)
 7. Silah bilgisi ve atış (20 saat)
 8. Etkili iletişim (12 saat)
 9. Kalabalık yönetimi (10 saat)
 10. Kişi koruma (9 saat)
 11. Uyuşturucu madde bilgileri (2 saat)

Silahlı güvenlik eğitimi kaç saat sürer ile alakalı tüm bilgileri sizlerle paylaşmış olduk. Yinede sormak istediğiniz bir soru olursa iletişim menüsünden bizlere ulaşabilir ve dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü