Silahlı Güvenlik Görevlisi Silahsız Çalışabilir mi?

Silahlı güvenlik görevlisi silahsız çalışabilir mi? Silahlı güvenlik kimlik kartı olan bir güvenlik görevlisi tüm projelerde çalışabilir ve görev alabilir. Silahlı güvenlik görevlilerinde silahlı veya silahsız proje ayrımı yapılmaz.

Silahlı Güvenlik Görevlisi Silahsız Çalışabilir mi?

5188 sayılı kanuna göre 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olan kişiler silahlı güvenlik eğitimi aldıktan  sonra özel güvenlik sınavına girerler. Sınavda başarılı olduktan sonra kendisine silahlı güvenlik sertifikası teslim edilir.

Silahlı Güvenlik Görevlisi Silahsız Çalışabilir mi?

Silahlı özel güvenlik sertifikası teslim edilirken adaya bu sertifikayı silahlı özel güvenlik kimlik kartına çevirmesi için birde evrak listesi teslim edilir. Evraklarını hazırlayan ve Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilen tüm evraklardan sonra silahlı özel güvenlik kimlik kartı posta yolu ile evine ulaştırılır.

İşte silahlı güvenlik görevlisi silahsız çalışabilir mi sorusu tam olarak burada sorulur. Çünkü silahlı güvenlik kimlik kartını alan bir kişi hemen iş arayışına geçecek ve silahlı yada silahsız projelerde iş imkanlarını gözden geçirecektir. Bu soruya net olarak cevap vermek gerekirse; silahlı güvenlik görevlisi silahsız çalışabilir.

Bunun dışında bazı silahlı güvenlik görevlileri iş arayışında daha iyi imkanlarla silahsız projeler bulabiliyor ve silahsız projeleri tercih edebiliyor. Bu tamamen kimlik kartı olan kişinin tercihidir. Dilerse silahlı dilerse de silahsız projelerde görev yapabilir.

Silahsız Güvenlik Görevlisi Silahlı Çalışabilir mi?

Silahlı güvenlik kimlik kartı olan bir kişi hem silahlı hemde silahsız projelerde çalışabilir. Ancak silahsız güvenlik kimlik kartı olan birisi sadece silahsız projelerde çalışabilir. Silahlı projede silahlı görev yapamaz.

Silahsız özel güvenlik kimlik kartı alan kişiler genel olarak yaşa veya mezuniyet sınırına takıldığı için silahsız almak ister. Peki nedir bu sınırlama? Yada silahsız özel güvenlik kimlik kartı silahlıya nasıl çevrilir?

Silahsız Güvenlik Kimlik Kartını Silahlıya Çevirme

Silahsız güvenlik sertifikanızı veya silahsız özel güvenlik kimlik kartınızı silahlıya çevirmek için bir kaç şart vardır. Bu şartlara uygun olduğunuzu kontrol etmelisiniz.

  • 21 yaşında olmak (22 yaşından gün almak)
  • En az lise mezunu olmak (mezun olmak şarttır.)
  • Özel güvenlik görevlisi olmaya sağlık şartlarının el vermesi gerekli.

Son maddede önemli bir husustur. Çünkü Devlet Hastanesinden sağlık raporu alınması gereklidir. KBB, göz, ortopedi, nöroloji ve psikiyatrik herhangi bir sorun olmaması gerekir. Bu şartlara uygun olduğunuz taktirde kurumumuza müracaat ederek silahlı güvenlik görevlisi olabilirsiniz.

Bu yazımız sizlere silahlı güvenlik görevlisi silahsız çalışabilir mi ve silahlı güvenlik görevlisi olmak için ne gibi şartlara elverişli olmanız gerektiği ile alakalı bilgileri verdi. Eğer sizde özel güvenlik görevlisi olmak veya şu an silahsız olarak görev yapıyor ve silahlı güvenliğe geçiş yapmak istiyorsanız iletişim menüsünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü