Silahlı Güvenlik Silahsız Olarak Çalışabilir mi?

Bir çok özel güvenlik adayı “silahlı güvenlik silahsızda çalışabilir mi” veya “silahlı güvenlik kimlik kartım var silahsız projelerde çalışabilir miyim” sorularını tarafımıza yöneltiyorlar. Bu sorulara cevap niteliğinde olan bu yazımızı okuduğunuzda kafanızdaki tüm soruların cevabını rahatlıkla bulabileceksiniz.

Silahlı Güvenlik Silahsız Olarak Çalışabilir mi?

Silahlı güvenlik eğitimi alan bir kursiyer sınavlara girip başarılı olduktan sonra silahlı özel güvenlik kimlik kartı alır. Hatta daha silahlı güvenlik kursuna başvuru yapmadan önce silahlı güvenlik kimlik kartı ile silahsız güvenlik kimlik kartının arasında ne fark olduğunu kendine sorar. Ancak bu soruların yanıtı bulamaz. Aslında silahlı özel güvenlik kimlik kartı almak yerine silahsız alsam ne fark eder gibi soruları araştırır.

Silahlı Güvenlik Silahsız Olarak Çalışabilir mi?

Sizlere ikisinin arasındaki farkı şöyle anlatmak isterim. Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak ile silahsız özel güvenlik olmak arasında tabi ki farklar vardır. Bu farkların birincisi kimliğinizi alıp cebinize koyana kadar belirli masraflar yapılır. Kurs ücreti, sağlık raporu ücreti, vergi kimlik harcı vb ücretler ödenir. Bu ücretlere bakılacak olursa silahlı güvenlik kimlik kartı ile silahsız güvenlik kimlik kartı arasında 300-350 TL gibi bir fark bulunur. Bu farkın dışında yaş ve mezuniyet farkı da vardır. En az 18 yaş ve ortaokul mezunu olma durumunda silahsız güvenlik, en az lise mezunu ve 21 yaşında olma durumunda ise silahsız güvenlik olunabiliyor.

Silahlı Güvenlik Silahsız Olarak Çalışabilir

Evet silahlı güvenlik görevlisi silahsız olarak çalışabilir. Silahlı güvenlik kimlik kartı olan bir güvenlik görevlisi hem silahlı projelere hem de silahsız projelere iş başvuru yaparak çalışabilir. Silahlı güvenlik kimlik kartı her iki projede de geçerli olur.

Ancak silahsız güvenlik kimlik kartı olan bir kişi silahlı projelerde çalışamaz. Örneğin silahsız güvenlik kimlik kartı olan bir güvenlik görevlisi banka şubesinde çalışamaz. Eğer yaşınız ve eğitim durumunuz silahlı güvenlik kimlik kartı almaya elverişli ise sizlere tavsiyemiz silahlı güvenlik kursu eğitimi almanızdır.

Peki silahsız güvenlik kimlik kartı alırsam işime yaramaz mı diye soran adaylarımız da olmuş. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu olamaz. Hatta silahsız projeler, silahlı projeler kadar fazladır. Bu nedenle her iki kimlik türü de alınabilir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer şartlarınız el veriyorsa silahlı kimlik kartı almanızı tavsiye ederiz. Silahsız güvenlik eğitimi alan bir kişi daha sonra kimlik kartını silahsıza da çevirebilir.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü