Silahlı özel güvenlik şartları nelerdir?

Silahlı özel güvenlik şartları nelerdir? Silahlı güvenlik olmak isteyen bir çok aday nasıl silahlı güvenlik olacaklarını ve hangi şartlara uyması gerektiğini bilmeyebilirler. Hatta bu şartların zor olduklarını düşünürler. Ancak silahlı özel güvenlik olmak oldukça basit.

Silahlı özel güvenlik şartları nelerdir?

Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bu şartlara uygun olduğunuz taktirde silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için kursa kayıt yaptırabilir ve güvenlik görevlisi olma yolunda ilk adımınızı atmış olursunuz.

Silahlı Özel Güvenlik Şartları Nelerdir?

Peki silahlı özel güvenlik şartları nelerdir?

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • 21 yaşını doldurmak ve 22 yaşından gün almak
  • Herhangi bir suçtan dolayı altı aydan fazla hapis cezası almamak
  • KBB, Göz, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri sorunu olmamak

Yukarıda saydığımız maddelerin sonuncu sağlıkla alakalı bir maddedir. Bu maddeyi silahlı özel güvenlik şartları olma bakımından biraz daha ayrıntılı bir şekilde anlatmamız gerekiyor. Eğer silahlı özel güvenlik şartları tutuyorsa silahlı özel güvenlik kursu yazımıza geçmenizi tavsiye ederiz.

Silahlı özel güvenlik sağlık şartları nelerdir?

Yukarıda saydığımız dördüncü maddede “KBB, Göz, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri sorunu olmamak” demiştik.

5188 sayılı kanun uygulamasına ilişkin yönetmeliğe ve birleştirilmiş genelgenin 10.1. Sağlık Şartları maddesine bakacak olursak silahlı güvenlik sağlık şartları bu şekilde yazılmıştır.

Silahlı görev yapacak özel güvenlik görevlileri için Sağlık Bakanlığı’nın 24.05.2004 tarih ve B100THG0100002-3120-8470-2004/74 sayılı genelgesinde belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda kamuya ait bir sağlık kuruluşundan silahlı özel güvenlik görevlisi olur ibareli sağlık raporu alınması gereklidir.

Silahlı güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin en çok bu duruma dikkat etmesi gereklidir. Silahlı özel güvenlik görevlisi olacak kişi sağlık kurulu raporunu mutlaka DEVLET HASTANESİDEN alması gerekir. Ayrıca alacağı sağlık raporunda KBB, Göz, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri doktorlarının kaşeleri ve raporun karar kısmında “silahlı özel güvenlik olur” ibaresi geçmelidir.

Eğer yukarıdaki şartlara uygun değilseniz yazının devamındaki silahsız özel güvenlik olma şartlarına da göz atabilirsiniz.

Silahsız özel güvenlik şartları nelerdir?

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • En az ortaokul mezunu olmak (8 yıllık mezun olmak)
  • 18 yaşını doldurmuş olmak (19 yaşından gün almak)
  • Herhangi bir suçtan dolayı altı aydan fazla hapis cezası almamak
  • KBB, Göz, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri sorunu olmamak

Silahsız güvenlik görevlisi olma şartında bulunan sağlık koşulları silahsızlar içinde hemen hemen aynıdır. Silahsız güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin en çok bu duruma dikkat etmesi gereklidir. Silahsız özel güvenlik görevlisi olacak kişi sağlık kurulu raporunu mutlaka DEVLET HASTANESİDEN alması gerekir. Ayrıca alacağı sağlık raporunda KBB, Göz, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri doktorlarının kaşeleri ve raporun karar kısmında “silahsız özel güvenlik olur” ibaresi geçmelidir.

Eğer şartlarınız silahsıza tutuyorsa silahsız güvenlik eğitimi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü