Silahsız Güvenlik Eğitimi (Güncel)

Silahsız güvenlik eğitimi almak ve silahsız güvenlik görevlisi olmak isteyen herkesin aklında bulunan soruları cevaplamak için sizlere güncel ve tamamlayıcı bir yazı hazırladık. Böylece silahsız güvenlik olma yolunda kılavuzunuz olacak bu yazı ile tüm bilgileri alabileceksiniz.

Silahsız Güvenlik Eğitimi

Silahsız güvenlik eğitimi almak için öncelikle bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bu şartların ilki yaş ve mezuniyet şartıdır. Öncelikle silahsız güvenlik eğitimine kayıt olabilmeniz için aşağıdaki şartlara uygun olmanız gerekiyor.

Silahsız Güvenlik Eğitimi

 • 18 yaşında olmak (18’inden gün almak)
 • En az ortaokul mezunu olmak (8 yıllık ortaokulu bitirmiş olmak)

Eğer yukarıdaki şartlara uyuyorsanız kurumumuza müracaat ederek silahsız güvenlik eğitimi alabilirsiniz.

Silahsız Güvenlik Eğitimi Kayıt Evrakları

Silahsız özel güvenlik görevlisi olmak için kursumuza kayıt olurken getirmeniz gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar şu şekildedir;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet Hastanesinden alınması zorunlu olan, KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, başhekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

Yukarıdaki evrakları tamamladıktan sonra kurumumuza müracaat edebilirsiniz. Müracaat esnasında sizlere en uygun kurs ücretlerini ve taksitlendirme avantajlarından yardımcı olacağımızı unutmayın. Peki bu aşamadan sonra ne olacak?

Silahsız Güvenlik Eğitimi Ders Başlangıcı

Kurumumuza evraklarınız ile müracaat ettikten sonra sizleri ilk özel güvenlik sınavının olacağı derslere çağırırız. Dersler başlamadan bir hafta önce size bilgi mesajı gelir ve bilgi mesajına istinaden dersin başlayacağı gün ve saatte kurumumuzda hazır olursunuz.

Silahsız güvenlik eğitimi yaklaşık olarak 15 (on beş) gün sürer. Bu eğitimler bittikten sonra İç İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği tarihteki özel güvenlik sınavına giriş yaparsınız.

Güvenlik eğitimi derslerinize uzman eğiticiler girer ve meslek dersleri görürsünüz. Yani matematik, tarih veya biyoloji gibi dersler değil, güvenlik hukuku, kişi koruma vb. dersler işlenir. Peki silahsız güvenlik eğitimi hangi derslerden oluşur?

Silahsız Güvenlik Eğitimi Dersleri ve Saatleri

 • Özel güvenlik hukuku ve kişi hakları (20 ders saati)
 • Güvenlik tedbirleri (20 ders saati)
 • Etkili İletişim (12 ders saati)
 • Temel ilk yardım (10 ders saati)
 • Kalabalık yönetimi (10 ders saati)
 • Kişi koruma (9 ders saati)
 • Yangın bilgisi (8 ders saati)
 • Güvenlik sistem ve cihazları (5 ders saati)
 • Genel kollukla ilişkiler (4 ders saati)
 • Uyuşturucu madde bilgisi (2 ders saati)

Yukarıda yazılı olan dersler silahsız güvenlik eğitimi olarak görülmesi gereken zorunlu derslerdir. Tüm bu derslere eğitmenler giriş yapar ve sizlere müfredat konularını sınıf ortamında aktarır.

Not: Hangi ders saati kaç saat ise sınavda yaklaşık olarak o kadar soru çıkacak anlamına gelir. Örneğin, kalabalık yönetimi dersi 10 ders saati ise 10 adet soru çıkacaktır veya güvenlik sistem cihazları dersi 5 ders saati ise sınavda bu dersten 5 adet soru çıkacak anlamına gelir.

Silahsız Güvenlik Eğitimi Sınavı

Silahsız güvenlik eğitimi sınavına girmeden bir hafta önce kurumumuzdan sınav giriş belgesi alacaksınız. Sınav giriş belgeniz ile nüfus cüzdanı ve bir adet kalem, silgi ile sınav günü sınava gireceksiniz.

Sınava gireceğiniz okulda genel kolluk yani polis memurları görev yapmaktadır. Ayrıca sınava gireceğiniz okullar Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda olacaktır. Ancak üniversite sınavları gibi evinize çok yakın bir okulda olmama ihtimali yüksektir.

Sınavda size yukarıda belirttiğimiz derslerden oluşan 100 soruluk bir test kitabı verecekler. Bu test kitabındaki 100 adet sorudan en az 60 tanesini doğru olarak yapmanız gerekiyor. Sınavda yanlışlar doğruları götürmemektedir. Sınav bittikten sonra artık sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemeniz gerekmektedir. Bu tarihi dilerseniz eğitim kurumumuzdan öğrenebilirsiniz.

Silahsız Güvenlik Eğitimi Sınav Sonuçları

Silahsız güvenlik eğitimi sınavından sonra yaklaşık 20 gün içerisinde sınav sonuçları açıklanır. Ancak sınav sonucunun tam olarak ne zaman açıklanacağını kurumumuzdan öğrenebilirsiniz. silahsız güvenlik eğitimi sınav sonuçlarına buradan bakabilirsiniz.

Silahsız Güvenlik Eğitimi Güncel

Sınav sonuçlarında “Silahsız” yazdığı taktirde başarılı oldunuz anlamına gelir. Bu aşamadan sonra kurumumuza gelecek olan sertifikanızı bir kaç gün sonra teslim alır ve artık özel güvenlik kimlik kartınızı çıkartmak için müracaat edebilirsiniz.

Sizlere silahsız güvenlik eğitimi konusunda tüm detayları vermek için hazırladığımız bu yazımızda mutlaka sormak isteyeceğiniz sorularda olacaktır. Sorularınızı iletişim menümüzdeki ofislerimizi arayıp sorabilir ve tüm bilgileri bizlerden alabilirsiniz. Ayrıca silahlı güvenlik eğitimi hakkında bilgi almak isterseniz buraya tıklayıp tüm bilgileri ayrıca görebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü