Silahsız Kimliği Silahlıya Çevirmek

Silahsız kimliği silahlıya çevirmek veya silahsız sertifikayı silahlıya çevirmek için sizlere aşağıda anlattığım adımları uygulayabilir ve sağlıklı bir şekilde geçiş işlemini sağlayabilirsiniz.

Silahsız Kimliği Silahlıya Çevirmek için Ne Yapabilirim?

Daha önceden kendi isteğiniz ile veya yaşınız tutmadığı yada lise mezunu olmadığınız için silahsız kimlik veya silahsız sertifika çıkartmış olabilirsiniz. Bu silahsız sertifikayı veya kimliği silahlıya çevirmek istediğinizde öncelikle aşağıdaki şartların yerine gelmiş olması gerekmektedir.

Silahsız Kimliği Silahlıya Çevirmek

NOT: Silahlı kimliği veya sertifikası bir şekilde silahsıza düşmüş ise aşağıda anlatacaklarım sizler için değildir. Böyle bir durum için kurumumuzu arayarak irtibata geçebilirsiniz.

Silahsız kimliği silahlıya çevirmek için aşağıdaki şartların yerine gelmesi gerekmektedir. Lütfen şartları dikkatlice okuyun ve takıldığınız herhangi bir yerde bize iletişim menüsünden lütfen ulaşın.

  1. Silahsız kimliği veya sertifikayı silahlıya çevirmek için en az lise mezunu ve 22 yaşından gün almış olmanız gerekmektedir.
  2. Sizlere daha önce yazmış olduğumuz özel güvenlik olmak için genel şartlar yazımızdaki şartlara uygun olmanız gerekir.
  3. Devlet hastanesinden alınan “Sağlık Kurulu Raporu (Heyet Raporu)” almış olmalı ve karar kısmında “Silahlı Özel Güvenlik Olur”  ibaresi bulunan raporu almış olmalısınız.

Yukarıdaki şartlar tutuyor ve silahsız kimlik kartınızı yada silahsız sertifikanızı silahlıya çevirmek istiyorsanız kurumumuza başvuru yaparak sınavlara girebilir ve kazandığınız taktirde silahlıya geçebilirsiniz.

Kayıt içi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Silahsızdan silahlıya geçiş yapmak için kurumumuza gelirken bazı evrakları tamamlayıp başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu belgeler;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 4 adet vesikalık fotoğraf
  • İkametgah
  • Sağlık Raporu (Devlet hastanesinden alınmış olmalıdır.)
  • Diploma Fotokopisi

Yukarıdaki evrakları tamamladıktan sonra kurumumuza müracaat ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak kayıtlar çok hızlı dolduğundan dolayı öncelikle bizleri arayarak ön kaydınızı yaptırabilir veya sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek ön kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ön kayıt yaptırmanız durumunda sizlere girilecek olan ilk sınavda yer ayırmamız anlamına gelir. Böylece yerinizi ayırtmış ve bir adım öne geçmiş olursunuz.

Silahsızdan Silahlıya Geçmek Ne Kazandırır?

Silahsızdan silahlıya geçmek aslında bir çok şey kazandırır. Örneğin yarın daha güzel imkanlarla karşınıza çıkacak olan fırsatları değerlendirebilir. Aynı zamanda bilindiği üzere silahlı kimlik kartı olan bir özel güvenlik personeli hem silahlı projelere hemde silahsız projelere giriş yapabilir. Ancak silahsız kimlik kartı olan özel güvenlik personeli silahlı bir projeye giriş yapamaz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü