Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

Özel güvenlik sınavına katılmış ve sınavı kazananların yapması gerekenler vardır. Öncelikle Point Özel Güvenlik Eğitimi olarak sınavı kazanan tüm özel güvenliklere tebriklerimizi sunarız. Peki sınavı kazandıktan sonra yapılması gereken şeyler nedir?

Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

İlk olarak özel güvenlik sınavını kazanıp kazanamadığınıza bakmak için www.ozelguvenlik.pol.tr adresinden kontrol etmeli veya iletişim kısmından bizleri arayarak öğrenebilirsiniz. Eğer kazandığınızı biliyorsanız “tebrikler” dedikten sonra yapılması gerekenleri en başından itibaren anlatalım.

Önce Sertifikanızı Alın

Özel güvenlik sınavını kazandıktan sonra ilk olarak sertifikanızı kurumumuzdan almanız gerekiyor. Sertifikalar genel olarak sınavdan 2 hafta sonra temeller, 3 hafta sonrada yenilemeler halinde çıkar. Ayrıca sertifikanız kurumumuza geldiği anda size iletişim numaranızdan ulaşılır veya mesaj gönderilir.

Sertifikanızı teslim alırken size aynı zamanda “kimlik için hazırlanması gereken evrak listesi” de verilir. Bu listede yazan tüm evraklar hazırlanır ve son olarak randevu alınması gerekir. Tüm bu işlemler için gerekli linkler aşağıdadır;

  1. Temel Eğitim Sonrası Kimlik Başvuru Belgeleri
  2. Yenileme Eğitim Sonrası Kimlik Başvuru Belgeleri
  3. Belge Örnekleri

Birinci maddede ilk defa kimlik kartı çıkartacaklar için hazırlanması gereken evraklar yazmaktadır. Bu evrakları hazırladıktan sonra yine aynı sayfada belirtilen adresten randevu alınmalı ve randevuya tam evraklı olarak gidilmelidir. Randevusuz başvurular kabul edilmez.

İkinci maddede belirtilen evraklar ise kimlik yenilemesi yapanların hazırlaması gereken evrak listesidir. Bu sayfadaki evrakları tam olarak hazırladıktan sonra yine aynı sayfada belirtilen internet adresinden randevu alınmalı ve randevuya eksiksiz evrak olarak gidilmelidir.

Üçüncü maddede yer alan belgeler ise örnek belgelerdir. Hazırlanması gereken evrakların içerisinde dilekçe ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu gibi formlar bulunmaktadır. Bu formlara üçüncü maddedeki belge örnekleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Not: Yenileme yapacakların dikkatine! Kimlik yenileme işlemleri Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilmeden yenileme yapılmış sayılmaz.

Sınavı kazananların yapması gerekenler yukarıda belirtilmiştir. Bu işlemlerden sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden gelecek olan mesajı beklemeniz gereklidir. Kimliğiniz hazır olduğunda sizlere mesaj olarak bilgilendirme gelir.

Dipnot: Özel güvenlik randevusu almak biraz zordur. Bu nedenle sürekli olarak denemeli veya kurumumuzla irtibata geçerek bilgi alınabilir.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü