Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Soruşturma Süresi

Yeni özel güvenlik kimlik kartı başvurumu yaptım. Soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır? Ne zaman yeni kimlik kartım gelir? Yeni kimlik kartı evime mi geliyor? Ne zaman sonuçlanır? Gibi sorularınız için sizlere bir yazı hazırladık. Bu yazıda kafanıza takılan tüm sorular cevaplanacak ve yanıtları rahatlıkla alabileceksiniz.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Soruşturma Süresi

Bilindiği üzere 06/06/2016 tarihinden itibaren özel güvenlik görevlileri ve yöneticilerine yeni kimlik kartları dağıtılmaya başlandı. Yeni özel güvenlik kimlik kartı için başvuru yapan bir çok özel güvenlik yeni kimlik kartının ne zaman geleceğini, evine mi yoksa iş yerine geleceğini tarafımıza sormaktadır. Bunların dışında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yeni özel güvenlik kimlik kartınızı almak için öncelikle kimlik kartınızın geçerlilik süresinin olması gerekmektedir. Eğer özel güvenlik kimlik kartınızın süresi yoksa yani geçerlilik tarihi dolduysa silahlı yenileme eğitimi veya silahsız yenileme eğitimi almanız gerekmektedir.

Eğer özel güvenlik eğitiminizi almış ve kimlik süreniz var ise yeni özel güvenlik kimlik kartı için bir kaç evrak hazırlamalı ve randevu almanız gerekmektedir.

  • İlk olarak randevu almak için buraya tıklayınız.
  • Vesikalık Biyometrik Fotoğraf (2 adet) (Son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz. Erkek adaylar sakalsız, gömlek-kravatlı ve arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız, arka fon beyaz olacak. Fotoğraflar Ön Cepheden (Tam karşıdan) çekilmiş olmalıdır.
  • Kimlik Kartı için Vakıflar Bankası TR580001500158007303998115 nolu hesaba 20 TL kart ücreti yatırılacak. (Dekont Aslı) (ATM, internet çıktısı kabul edilmez.)
  • Eski Özel Güvenlik kimlik kartı aslı ve 1 adet fotokopisi

Yukarıdaki evraklar ile beraber randevunuzu aldıktan sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne giderek evraklarınızı teslim etmelisiniz.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Soruşturması Ne Kadar Sürer?

Öncelikle yeni özel güvenlik kimlik kartı başvurusu yaparken tüm sorularınızı teslim ettiğiniz memura sormak en doğrusudur. Ancak bilinen doğruları da açıklamak bizlerin görevidir.

  • Özel güvenlik randevu sistemi son zamanlarda oldukça yoğun ve doludur. Bu nedenle her gün sistem kontrol edilmeli ve randevu alınmalı.
  • Kimlik onay süresi her ile göre değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni Emniyet Müdürlüğü’nün yoğunluğuna ve iş hacmine göre değişiklik gösterebilir.
  • Yeni özel güvenlik kimlik kartı başvurunuz sonrasında belirttiğiniz cep telefonuna mesaj gelecektir. Bu mesaja istinaden kimliğinizi başvurduğunuz Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden teslim alacaksınız.
  • Eğer 1 ay sonra size hala mesaj gelmiyorsa teslim edilen birime gidip işlemlerin ne durumda olduğunu öğrenmenizde fayda var.
  • Soruşturma süresi her il ve her ilçenin yoğunluğuna göre değişebilir.
Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü