Yeni özel güvenlik kimlik kartı

Yeni özel güvenlik kimlik kartı dağıtılmaya başlandı. Özel güvenliklerin uzun zamandır beklediği ve eskisinden çok daha iyi bir görünüme sahip olan yeni özel güvenlik kimlik kartları hızlı bir şekilde dağıtılmaya başlandı. Peki eski özel güvenlik kimlik kartına sahip olan kişiler nasıl yeni özel güvenlik kimlik kartını alabilecek?

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı

Yeni özel güvenlik kimlik kartına ilk baktığımızda ehliyet büyüklüğünde ve ön tarafında özel güvenliğin resmi, kimliğin türü ve adı soyadı yazmaktadır. Yeni özel güvenlik kimlik kartı polikarbon malzemeden yapılmış, taşıması kolay ve sahtesinin yapılmasını önlemek için çeşitli güvenlik uygulamaları barındırmaktadır.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı

Yeni özel güvenlik kimlik kartının arka yüzünde ise T.C. kimlik no, doğum tarihi, doğum yeri, kan grubu, kimlik kartı seri numarası, düzenlendiği tarih ve geçerlilik süresi ile imza kısmını görebiliriz.

Yeni özel güvenlik kimlik kartı öncelikli olarak fiilen çalışan özel güvenlik görevlilerine ve özellikle hava yolu, deniz yolu ve raylı ulaşım sistemleri, adliye ve diğer kamu kurumlarında çalışanlara öncelik vermek suretiyle dağıtılmaktadır.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartı Radevusu

Yeni kimlik kartlarını almak için randevu alınması gerekmektedir. Randevusuz hiç bir müracaat kabul olmamaktadır. Eski kimlik kartınızı yenisi ile değiştirmek için ilk olarak il özel güvenlik şube müdürlüğünden randevu aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Yeni Kimlik için Başvuruda İstenen Belgeler

  • Son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş, açık renk giysi ve arka zemin rengi beyaz 2 adet vesikalık biyometrik fotoğraf
  • 2016 yılı için belirlenen Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının, Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi IBAN TR58 0001 5001 5800 7303 9981 15 numaralı hesap numarasına 20 TL yatırılması gerekiyor.

NOT: Bankaya yatırılan dekont ATM’den veya internet bankacılığından değil! İçeriden gişeden yatırılmış ve orijinal dekont olması gerekmektedir. ATM ve internet çıktısı kabul edilmeyecektir.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları Son Süre Nedir?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın resmi web sitesinden yapılan son duyuruya göre eski kimliklerin değişim süresi 30.06.2017 olarak belirlenmişti. Ancak randevuların çok yoğun olmasından dolayı eski kimlik kartlarının değişim süresi 31.12.2017 tarihine kadar uzatılmıştır. Gerekli resmi açıklamayı bu linkten görebilirsiniz.

NOT: Bunun dışında eski kimlik kartınızın süresinin yenilenmesi ile alakalı işlemleri yaptırmanız da gerekmektedir. Dilerseniz bunun için silahlı yenileme eğitimi ve silahsız yenileme eğitimi sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Eyüp Özel Güvenlik Kursu - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü