Point Özel Güvenlik Eğitim Politikası

Point Özel Güvenlik olarak eğitim politikamız, kursiyerlerimizin en iyi şekilde özel güvenlik eğitimlerini görmesi ve nitelikli bir özel güvenlik personeli olarak sektöre giriş yapmasıdır.

Bu nedenle özel güvenlik eğitiminin en önemli hususlarından birisi eğitmenlerdir. Eğitim kurumumuzda eğitmen olarak görev yapan yaklaşık 120 adet genel kolluk personeli bulunmaktadır. Eğitmenlerimiz alanında uzman ve en az 10 yıllık emniyet tecrübesi bulunan emniyet müdürleri, emniyet amirleri, komiserler ve polis memurlarından oluşmaktadır. Dolayısı ile özel güvenlik eğitimlerimiz tecrübeli ellerden sizlere aktarılmaktadır.

Eğiticilerin profesyonel ve üstün nitelikli anlatımları sayesinde sınavlardaki başarı oranları zamanla %97’lere kadar yükselmiştir. Amacımız özel güvenlik olmak isteyen tüm adayların tek sınavda başarılı bir şekilde mezun edip bir an önce mesleğe kazandırmaktır.

Ayrıca Point Özel Güvenlik bünyesinde çalışan eğitim danışmanları da özenle ve siz değerli kursiyerlerimizin sorularını cevaplayabilecek, diksiyonu düzgün ve sizlere bu işi daha iyi anlatabilecek, saygılı ve dürüst kişilerden seçilmiştir.

Amacımız Türkiye’de bulunan özel güvenlik sektörüne nitelikli ve kaliteli özel güvenlik personelleri yetiştirerek, Türkiye’nin en iyi güvenlik eğitimi firması olmaktır. Bunun içinde özel güvenlik eğitim firması olarak elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz.

Eğitimimizin daha kaliteli ve emsallerine göre daha profesyonel olması için, sınıflarımız aşağıdaki özelliklere ve uygulama eğitim şartlarına haiz hale getirilmiştir. Bu bağlamda;

  • Özel güvenlik eğitimlerimiz ferah ve 40’ar kişilik sınıflarda verilmektedir.
  • Her sınıfımızda klima, motorlu projeksiyon cihazı ve diğer görsel eğitim materyalleri bulunmaktadır.
  • İlk yardım eğitiminde uzman eğiticimizin kontrolünde suni solunum ve kalp masajı yapmak için uygulamalı eğitim maketi bulunmaktadır.
  • Güvenlik Sistem ve Cihazları dersinde cihaz başında uygulamalı eğitim yapılmaktadır.
  • Güvenlik eğitimleri esnasında kullanılması gereken kask, cop, kelepçe ve kuru-sıkı tabanca gibi eğitim amaçlı tüm teçhizatlar uygulama esnasında kullanılmaktadır.
  • Güvenlik görevlisinin görev esnasında hareket tarzı, yapması gerekenler, iş hukuku ve tedbirleri gibi uygulamalı eğitimler, videolar ile desteklenmektedir.

Böylece, Point Özel Güvenlik olarak eğitim politikamızın çıtasını her gün bir kademe daha arttırmanın yanı sıra,  kaliteli ve nitelikli bir özel güvenlik eğitimi vermenin gururunu yaşamaktayız.

100
Güvenlik Eğitimi Bizim İşimiz. Her zaman %100 Memnuniyet