Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız özel güvenlik eğitimi alarak 13 günde meslek sahibi olabileceğinizi biliyor muydunuz? Son yılların en çok iş istihdamı sağlayan ve en fazla iş bulma olanağı bulunan silahsız özel güvenlik eğitimi sizlere özel güvenlik sektöründe yeni kapılar açacak.

image
silahsız özel güvenlik eğitimi

Şimdi Silahsız Güvenlik Olma Zamanı

Silahsız özel güvenlik eğitimi son yılların en gözde mesleği haline geldi. Bir çok kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektörde rahatlıkla iş bulabileceğiniz bu sektörde bir çok alanda çalışabilirsiniz.

 • Belediyeler
 • Havalimanları
 • Adliyeler
 • Metro ve Metrobüs
 • Hastaneler
 • Holdingler
 • Siteler
 • Spor Müsabakaları
 • Sahne Gösterileri
 • AVM’ler

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız özel güvenlik eğitimi ortalama olarak 13 gün süren bir eğitimdir. Silahsız özel güvenlik eğitimlerinin silahlıda tek farkı silah bilgisi ve atış derslerini görmemelidir.

Silahsız özel güvenlik görevlisi adayları genel olarak silahlı ile silahsız güvenliğin arasındaki farkı sormaktadır. Aradaki tek fark silahlı güvenlik kimlik kartınız varsa hem silahlı hem de silahsız projelerde çalışabilirsiniz. Ancak silahlı projelerde görev yapamazsınız. Örneğin silahsız özel güvenlik kimlik kartınız varsa bir banka şubesinde çalışamazsınız. Ancak bankanın genel müdürlüğünde görev yapabilirsiniz.

Dilerseniz silahsız özel güvenlik görevlisi olmak ve eğitimi almak için gerekli şartlara hep beraber göz atalım.

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi Şartları

Silahsız özel güvenlik eğitimi almak ve kursumuza kayıt yaptırabilmek için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir.

Bu Şartlar;

 • T.C. Vatandaşı olmak
 • 18 yaşında olmak (19 yaşından gün almak)
 • En az ortaokul mezunu olmak (8 yıllık okul mezunu)
 • Terör ve uyuşturucu ile alakalı hiç bir bağlantınızın olmaması
 • Sabıkanızın temiz olması gereklidir.

Eğer yukarıda saydığımız şartlar uygun ise özel güvenlik kursumuza kayıt olabilir ve Bakanlık Onaylı Resmi Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi ve Sertifikasını alabilirsiniz.

Not: Eğer şartlarınız silahlı özel güvenlik olma şartlarına elverişli ise tavsiyemiz silahlı güvenlik kursu almanızdır. Çünkü ilerleyen zamanda silahlıya geçmek hem zaman alacak hem de daha masraflı olacaktır.

Şimdi dilerseniz silahsız özel güvenlik kursumuza kayıt olmak için gerekli evrakların neler olduğundan bahsedelim.

Silahsız Özel Güvenlik Kursuna Kayıt Olmak İçin Gerekli Evraklar

Silahsız özel güvenlik eğitimine ve kursumua kayıt yaptırmak için hazırlamanız gereken evrak listesini sizlerşe paylaştık.

Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve ön kaydınızı yaptırmış olursunuz.

Ayrıca devlet hastanesinden alacağınız rapor konusunda sorun yaşamamak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Sizlere hem hastane randevusunda hem de yanlış bir rapor almamanız konusunda eğitim danışmanlarımız destek vereceklerdir.

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • 2 adet Biyometrik Fotoğraf
 • Diploma Fotokopisi
 • Sağlık Raporu (Devlet Hastanesinden Alınması Zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Pskiyatri ve Göz Doktorlarının kaşesi olmalı ayrıca sonuç kısmında “Silahsız özel güvenlik olur” ibaresi yer almalıdır. )

Silahsız Özel Güvenlik Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahsız özel güvenlik eğitimi toplam 100 saatlik derslerden oluşur. Yaklaşık olarak 12.5 güne tekamül eden 100 saat sürer. Bu dersler, özel güvenliğin bilmesi gereken temel derslerden oluşur.

Silahsız Güvenlik Eğitimi Hangi Derslerden Oluşur?

Toplamda 13 gün süren silahsız güvenlik eğitimi aşağıdaki derslerden oluşmaktadır.

Temel Dersler (13 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (20 saat), Güvenlik Tedbirleri (20 saat), Yangın Bilgisi (8 saat), Kişi Koruma (9 saat), Genel Kollukla İlişkiler (4 saat), Etkili İletişim (12 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (2 saat), Temel İlk Yardım (10 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (5 saat), Kalabalık Yönetimi (10 saat) gibi temel derslerden oluşmaktadır.

Eğitimlerimiz konusunda uzman eğiticiler ve emniyet kadrosunda çalışan profesyonel eğiticiler tarafından verilmektedir. Amacımız özel güvenlik sınavlarında en yüksek başarıyı sağlamak özel güvenlik sektörüne başarılı personeller yetiştirmektir.

Kısacası silahlı derslerden farklı sadece silah ve atış bilgisi dersi görülmemesidir.

Silahsız Güvenlik Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Silahsız özel güvenlik eğitimi toplamda 13 gün sürmektedir. Bu kadar kısa sürede sizi meslek sahibi yapan başka bir meslek kursu yoktur! Günde sadece 8 ders saati görüp 13. günün sonunda eğitiminizi tamamlayıp sınavlara katılabilirsiniz. Hepsi bu kadar!

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi toplamda 12 gün süren ve bakanlık onaylı sertifikalı eğitim programıdır. Silahsız Özel güvenlik kursu alarak  özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylara eğitim boyunca teorik ve pratik eğitimler verilmektedir. Profesyonel ve tecrübeli  eğitmenler rehberliğinde yapılacak olan eğitimler sonrasında kursiyer, İç İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği sınava girişi sağlanacak ve sınavda başarılı olması halinde resmi silahsız güvenlik sertifikası kazandırılacaktır.

Teorik ve pratik eğitimlerimiz arasında güvenlik personellerinin kullandığı x-ray cihazı, el dedektörü, kapı dedektörü, telsiz, cctv gibi teknolojik cihazların uygulamalı eğitimleri de verilmektedir.

Kurs ücretimizin dışında ekstra bir ücret talep edilmemekle beraber sertifika ücreti, poligon ücreti, mermi ücreti, silah ücreti, dosya masrafı gibi ekstra ücretler talep edilmemektedir. Bu ücretlerin dışında Devlete ödenen sınav harcı harici herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Silahsız güvenlik eğitimi, ilk defa silahsız özel güvenlik olmak isteyen veya daha önce sınavlara katılmış ancak başarısız olan adayların başvurabileceği bir eğitimdir. Ancak “silahsız özel güvenlik eğitimi” alabilmek için bazı şartlar vardır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Point Özel Güvenlik Her Zaman Yanınızda

Silahsız özel güvenlik görevlisi olacak tüm kursiyerlerimizin kursa başladıktan mezun olana kadar hatta mezuniyet sonrasında bile her zaman yanında olmaktan sevinç duymaktayız.

Sınavlarda Başarı Oranımız

Eğitim Kalitemiz

Google Müşteri Memnuniyeti

Eğitim ve Eğitmen Kalitemiz

Hakkımızda Google Yorumları

Memnun Kursiyer Yorumları

Özel güvenlik eğitimleri ve eğitmenleri harika. Tek sınavda sertifikamı kazandım. Point Güvenlik gerçekten de işini iyi yapan bir kurum ve herkese tavsiye edebilirim. Özellikle Cahit hocaya sonsuz teşekkür ederim. Yenilemede görüşmek üzere.

Mehmet Ahıska
Temel Silahlı

Özel güvenlik silahlı yenileme eğitimini Point Güvenlik’te yaptım. Gayet memnun kaldım. Silahlı özel güvenlik kimlik kartımı yenilerken randevu almamda bile yardımcı oldular. Kendilerine çok teşekkür ederim. Tavsiye ediyorum.

Süleyman Özbakan
Silahlı Yenileme

Öncelikle Point özel güvenlik eğitiminde çalışan herkese teşekkür ederim. Ev sıcaklığında güler yüzlü karşılamaları, eğitim esnasındaki sıcak ve uygulamalı güler yüzlü sabırlı bir şekilde anlatımından dolayı hocalarımıza teşekkür ederim.

Ayşenur Uygun
Temel Silahsız

Profesyonel ekip sağlıklı iletişim, güler yüz, akıcı anlatım, ilgi ve alakanız gerçekten muhteşem, silahlı özel güvenlik kartımı alana kadar ki bu süreçte yaptığınız tüm yardımlarınız ve her şey için teşekkürler.

Eyüp Şimşek
Temel Silahlı