Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi

Silahlı özel güvenlik eğitimi alarak silahlı özel güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız bu sayfada yazan her şeyi gözden geçirmeli ve okumalısınız. Çünkü bu yazımızda silahlı özel güvenlik görevlisi olmak için kurs ücretinden, sınav harcına, gerekli evraklardan, kimlik alımına kadar her konuda bilgi sahibi olacaksınız.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi

Silahlı özel güvenlik eğitimi , ilk defa silahlı özel güvenlik olmak isteyen veya daha önce sınavlara katılmış ancak başarısız olan adayların başvurabileceği bir eğitim türüdür.

Silahlı Temel Özel Güvenlik Eğitimi toplamda 15 gün süren ve bakanlık onaylı sertifikalı eğitim programıdır. Silahsız Özel güvenlik kursu alarak  özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylara eğitim boyunca teorik ve pratik eğitimler verilmektedir. Profesyonel ve tecrübeli  eğitmenler rehberliğinde yapılacak olan eğitimler sonrasında kursiyer, İç İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği sınava girişi sağlanacak ve sınavda başarılı olması halinde resmi silahsız güvenlik sertifikası kazandırılacaktır.

Teorik ve pratik eğitimlerimiz arasında güvenlik personellerinin kullandığı x-ray cihazı, el dedektörü, kapı dedektörü, telsiz, cctv gibi teknolojik cihazların uygulamalı eğitimleri de verilmektedir. Ayrıca silahlı özel güvenlik görevlisi olacağı için sınıf ortamında teorik silah bilgisi ayrıca poligon ortamında da silah atış eğitimi verilmektedir.

Kurs ücretimizin dışında ekstra bir ücret talep edilmemekle beraber sertifika ücreti, poligon ücreti, mermi ücreti, silah ücreti, dosya masrafı gibi ekstra ücretler talep edilmemektedir. Bu ücretlerin dışında Devlete ödenen sınav harcı harici herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Silahlı Özel Güvenlik Olmak İstiyorum!

Silahlı özel güvenlik olabilmeniz için silahlı özel güvenlik eğitimi almanız gerekecek. Bunun içinde 21 yaşında ve en az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Yaş ve mezuniyet şartlarına uyuyorsanız sizde silahlı özel güvenlik  eğitimi alarak silahlı özel güvenlik olabilirsiniz. Eğer yaş veya mezuniyet şartları uyuşmuyorsa silahsız özel güvenlik eğitimi hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi

Silahlı Özel Güvenlik Olmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmeniz için öncelikle silahlı özel güvenlik eğitimi almanız gereklidir. Bunun içinde kursumuza kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt esnasında sizlerden bir kaç evrak getirmenizi isteyeceğiz. Bu evraklar silahlı özel güvenlik eğitimine kayıt için gerekli evraklar olacaktır.

Bu evraklar şu şekildedir;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
 • Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet hastanesinden alınması zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

Not: Dilerseniz kurumumuza sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ile gelerek yerinizi ayırtabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Böylece herkesten önce yerinizi ayırmış ve ön kaydınızı yaptırmış olursunuz.

Silahlı Özel Güvenlik Dersleri Ne Kadar Sürer?

Silahlı özel güvenlik eğitimi toplam 120 saatlik derslerden oluşur. Yaklaşık olarak 15 güne tekamül eden derslerin 100 saati yani 12,5 günü özel güvenliğin bilmesi gereken temel derslerden oluşur. Geriye kalan 20 saati yani 2,5 günüde silah eğitimi olarak geçer.

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi Hangi Derslerden Oluşur?

Toplamda 15 gün süren silahlı özel güvenlik eğitimi aşağıdaki derslerden oluşmaktadır.

Temel Dersler (12,5 gün) : Özel Güvenlik Hukuku (20 saat), Güvenlik Tedbirleri (20 saat), Yangın Bilgisi (8 saat), Kişi Koruma (9 saat), Genel Kollukla İlişkiler (4 saat), Etkili İletişim (12 saat), Uyuşturucu Madde Bilgisi (2 saat), Temel İlk Yardım (10 saat), Güvenlik Sistem ve Cihazları (5 saat), Kalabalık Yönetimi (10 saat) gibi temel derslerden oluşmaktadır.

Silah Dersi (2,5 gün) : Silah eğitimi dersleri 2 gün teorik ve yarım gün pratik olmak üzere tamamlanmaktadır. Teorik eğitimler sınıf ortamında görsel slaytlar ve videolu eğitimler halinde yapılmakta, uygulamalı eğitimler ise poligonda gerçek atış yapılarak tamamlanmaktadır.

Eğitimlerimiz konusunda uzman eğiticiler ve emniyet kadrosunda çalışan profesyonel eğiticiler tarafından verilmektedir. Amacımız özel güvenlik sınavlarında en yüksek başarıyı sağlamak özel güvenlik sektörüne başarılı personeller yetiştirmektir.

Silahlı Özel Güvenlik  Eğitimi Fiyatları

Silahlı özel güvenlik eğitimi almak isteyen adayların en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan birisi de silahlı özel güvenlik eğitimi fiyatları olmaktadır. Eğitim kapsamında harcama yapacağınız kalemleri sizlere yazacağım. Ancak en güncel bilgiler için bizimle irtibata geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Yapacağınız harcamalar şu şekildedir;

 • Kurs Ücreti (Güncel fiyat için lütfen bilgi alınız)
 • Sınav Harcı (Güncel fiyat için lütfen bilgi alınız)
 • Poligon, Mermi, Silah Ücreti (Kurs ücretine dahildir)
 • Sertifika Ücret (Kurs ücretine dahildir)
 • Evrak Dosya Hazırlama (Hiç bir ücret talep edilmeden sizlere yardım etmekteyiz)
 • Eğitimlerde Yapılan Testler (Ücretsizdir)
 • Sınavlarda Başarısız Olunursa Tekrar Ders Eğitimi (Ücretsizdir)

Not: Bir çok kurumda ekstra ücretler talep edilirken firmamızda ekstra olarak bir ücret talep edilmemektedir. Yukarıda yazdığımız yazılar tamamen teminatımız ve sizlere armağanımızdır.

Silahlı özel güvenlik eğitimi almak için bizimle “iletişim” sayfamızdan irtibata geçebilir veya gerekli tüm işlemler için en yakın irtibat büromuza giderek bilgi alabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Mecidiyeköy - Özel Güvenlik Kursu Şirinevler - Özel Güvenlik Kursu Bağcılar -  Özel Güvenlik Eğitimi Avcılar - Özel Güvenlik Eğitimi Bahçelievler, Özel Güvenlik Kursu Yenibosna Özel Güvenlik Eğitimi Şişli Özel Güvenlik Kursu Osmanbey Okmeydanı Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Eğitimi Harbiye Özel Güvenlik Eğitimi Taksim Özel Güvenlik Eğitimi Levent Özel Güvenlik Eğitimi 4.Levent Esenler, Özel Güvenlik Eğitimi Güngören, Özel Güvenlik Kursu Bakırköy, Özel Güvenlik Eğitimi Başakşehir, Özel Güvenlik Kursu İkitelli, Özel Güvenlik Eğitimi Güneşli Özel Güvenlik Eğitimi Sefaköy Özel Güvenlik Kursu Küçükçekmece Özel Güvenlik Kursu Sefaköy Küçükçekmece Özel Güvenlik Eğitimi Özel Güvenlik Eğitimi Seyrantepe Özel Güvenlik Kursu Seyrantepe Özel Güvelik Kursu Gültepe Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kağıthane Özel Güvenlik Kursu Kadıköy Özel Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Kadıköy Güvenlik Eğitimi Kadıköy, Güvenlik Kursu Sarıyer, Güvenlik Kursu Beylikdüzü