Hizmetiçi Atış Eğitimi

Hizmetiçi atış eğitimi silahlı özel güvenlik olarak çalışan ve her yıl yapılması zorunlu olan atış eğitimidir.

Hizmetiçi Atış Eğitimi Nedir?

Hizmet içi atış eğitimi , 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanuna istinaden “silahlı özel güvenlik” olarak görev yapan personellerin her yıl en az 25 adet fişek ile yapılması zorunlu olan bir atış eğitimidir.

Hizmetiçi Atış Eğitimi

Hizmet içi atış eğitiminin amacı fiilen görev yapan silahlı özel güvenlik personellerinin silah kullanma becerisini arttırmak ve görev yaptığı esnada oluşabilecek aksaklıkları gidermek amacıyla yaptırılır. Hizmet içi eğitim atışı iki aşamadan oluşur. Bu aşamalar teorik ve pratik olmak üzere atış gerçekleştirilir.

Point Özel Güvenlik Eğitimi olarak firmamız 5188 sayılı yasa ve yönetmeliğe uygun bir şekilde hizmet içi atış eğitimi gerçekleştirmeye uyumlu ve faaliyet izin belgeli bir kurumdur. Her yıl yapılması zorunlu olan bu eğitimde görev yapan atış uzmanlarımız Emniyet kadrosundan seçilmiş ve profesyonel atış eğitimcileridir.

Hizmet içi atış eğitimi poligon ortamında en az 25 fişek kullanarak gerçekleşeceği ve kurumunuzun kullandığı silah çeşitliliğine göre şekillenmektedir. 7.65 mm, kısa 9mm ve uzun 9mm olmak üzere dilerseniz kurumunuzun demirbaşına kayıtlı silahlar ile dilerseniz kurumumuzun silahları ile yaptırılabilmektedir.

Point Özel Güvenlik Eğitimi olarak hizmet içi eğitim atışı sonrasında sizlere Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü kaşe ve imzalı resmi belgelerde teslim edilmektedir. Bu belgeler arasında atışlarda kullanılan fişek sarf belgesi, atış yapan personel isim listesi ve atışta isabet sayıları, emniyete verilen üst yazılardan oluşur.

image
321 +
Şirket Atışı
image
7920 +
Personel Atışı

Hizmetiçi Eğitim Atışınızı Yaptırtmak İçin Bizi Arayın!

(0212) 288 40 44 (0554) 497 27 22

Faydalı Bilgiler

 • Hizmet içi eğitim atışı, fiilen silahlı özel güvenlik görevlisi olarak çalışan kişilerden oluşur.
 • Hizmet içi eğitim atışları faaliyet izin belgesi olan bir özel güvenlik eğitim firması tarafından yaptırılabilir.
 • Hizmet içi atış esnasında mutlaka ambulans ve sağlık görevlileri bulundurulması gerekir.
 • Atış eğitimini yaptıracak uzman atış eğiticilerinin “atış eğitimcisi sertifikası” olması şarttır.
 • Hizmet içi eğitim atışları açık veya kapalı poligonlarda organize edilebilir.
 • Hizmet içi atış eğitimi en az 15 gün önceden emniyete bildirileceği, poligonların doluluk oranları göz önüne alınarak yılın son aylarına planlanmaları önemle rica olunur.

5188 Sayılı Kanuna Göre Hizmetiçi Atış Eğitimi

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Birleştirilmiş Genelgesi’nde silah kadrosu almış olan yerlerde fiilen silahlı görev yapan özel güvenlik görevlilerine istihdam edenler yani şirketler tarafından her yıl 25 fişek üzerinden hizmetiçi eğitim atışı yaptırılır.

DİKKAT!

 • Hizmetiçi atış eğitimi fiilen silahlı olarak görev yapmalıdır.
 • Hizmetiçi atış eğitimleri şirket merkezinin bağlı bulunduğu valilik sınırları içerisinde yapılır.
 • Hizmetiçi atış eğitimi, Bakanlıkça İzin Verilen Eğitim Kurumu üzerinden yine Bakanlıkça İzin Verilen Poligonlarda yapılabilir.
 • Hizmetiçi atış eğitim atışları tabanca kullanan kurumlar için sadece tabanca ile yapılmaktadır.
 • Firmada kullanılan silah türü MP5 ve tabanca ise ikisi ile de atışın yapılması gerekmektedir. Bu durumda tabanca ile birlikte (5+20, 10+15, 15+10 veya 20+5) toplamda 25 fişek üzerinden yapılmaktadır.
Hizmetiçi atış eğitimi her yıl yapılması zorunlu bir eğitim olduğu için yaptırmayan kurumlara cezai işlem uygulanmaktadır.