Özel güvenlik kimlik kartı yenileme işlemi, özel güvenlik kimlik kartı süresi dolmasına yakın yapılan bir işlemdir. Özel güvenlik kimlik kartı yenileme işlemi yapmak istiyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme

Özel güvenlik kimlik kartı yenileme işlemi çalışan özel güvenlik görevlisi için son derece önemlidir. Çalışan bir özel güvenlik görevlisi kimlik kartını yenileme için özel güvenlik eğitim kurumuna kayıt yaptırmalıdır. Aksi halde iş hakkı fesih edilebilir.

Kimler Özel Güvenlik Kimlik Kartını Yenilemeli?

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışanlar, özel güvenlik kimlik kartının “geçerlilik süresinin” bitmesine en az 6 ay kala başvuru yapmaları gerekmektedir. Bunun nedeni özel güvenlik sınavlarının ortalama 2 ayda bir yapılmasından dolayıdır. Örneğin özel güvenlik kimlik kartının bitmesine 3 ay kala başvuru yapılırsa yenileme işlemine geç kalınmış olabilir. Bu durumda da özel güvenlik kimlik kartının süresi geçtiğinde ve hala özel güvenlik olarak çalışır durumda ise iş veren tarafından iş hakkı fesih edilebilir.

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmayanlar, özel güvenlik kimlik kartının “geçerlilik süresi” bitse de iş hakkı fesih olmayacağından dolayı herhangi bir tarih gözetmesine gerek yoktur. Ancak her daim kimliğinin yenilenmesi ve bir işe girecekmiş gibi süresinin var olması çok daha iyidir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme Ders Saatleri

Özel güvenlik kimlik yenileme dersleri silahlılar için 9 gün, silahsızlar için ise 7 günden oluşmaktadır. Silahlılar toplam 60 saat eğitim görürken silahsızlar ise 50 saat eğitim görerek eğitimlerini tamamlamaktadırlar. Eğitimler isteğinize göre gündüz veya öğleden sonra gruplar halinde verilmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Yenileme için Gerekli Evraklar

Özel güvenlik kimlik yenileme için silahlı ve silahsız da olsa evraklar aynıdır. Dilerseniz silahlı kimlik yenileme veya silahsız kimlik yenileme sayfamıza göz atabilir yada aşağıdaki evraklar ile kurumumuza gelerek özel güvenlik kimlik kartı yenileme yapabilirsiniz.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi veya Sertifika Fotokopisi
  • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • İkametgah (E-devletten veya muhtardan)

Yukarıdaki evraklar ile kurumumuza müracaat ederek özel güvenlik kimlik yenilemenizi yapabilirsiniz. Güncel kurs ücretleri hakkında bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.