Güvenlik Eğitimi Nedir? Nasıl Alınır?

Güvenlik eğitimi son dönemlerin oldukça popüler mesleklerinden birisidir. Ayrıca bir çok kişi yeni bir meslek edinmek için güvenlik eğitimi almaya karar vermektedir. Peki güvenlik eğitimi nedir? Bu eğitim nasıl alınır? Güvenlik eğitiminde neler görülür?

Güvenlik eğitimi, özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin aldığı eğitimin adıdır. Bu eğitim alındıktan sonra İç İşleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak düzenlediği sınav takviminde bulunan en yakın sınava giriş yapılır ve sınav sonucu olumlu olarak geçildiğinde özel güvenlik sertifikası kazanılır.

Güvenlik eğitimi almak ve özel güvenlik olmak isteyenler sırası ile şu işlemleri takip etmesi gerekir;

  1. Güvenlik eğitimi almak isteyen herkes öncelikle resmi bir özel güvenlik eğitim kurumuna kayıt yaptırması gerekmektedir. (Tavsiye olarak Point Özel Güvenlik Eğitim Kurumuna kayıt olabilirsiniz.)
  2. Eğitim kurumu sizden kursa kayıt olmanız için bir takım evraklar isteyecektir. Bu evrakları 0212 288 40 44 nolu telefondan öğrenebilir veya sitemizden de araştırabilirsiniz.
  3. Evraklarınızı tamamladıktan sonra kursa teslim edersiniz ve güvenlik kursu size uygun zaman diliminde derslerinizi almak için eğitim kurumuna çağırır.
  4. Derslerinizi eğitmenler görsel slaytlardan, sözlü ve uygulamalı olarak anlatır.
  5. Dersler bittikten sonra sınav zamanınızı beklersiniz.
  6. Bu arada sınava girmek için sınav harcı ödemeniz de gereklidir. Sınav harcınızı eğitim kurumu size bildirir ve son ödeme günü yaklaşık olarak gireceğiniz sınav tarihinden bir ay öncedir. Sınav harcınızı kaçırmamanız gerekir. Aksi halde sınava girişiniz yapılamaz.
  7. Sınava girdikten sonra ortalama puanları alıp geçmelisiniz.
  8. Sınavı geçtikten sonra sertifikanız Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenir ve eğitim kuru size sertifikanızı teslim eder. Sertifikanın düzenlenmesi ve size ulaşması, sınavdan yaklaşık 20-25 gün sonra olur.
  9. Sertifikanız ile beraber bir evrak listesi verilir. Bu evrak listesinde hazırlanması gereken evrakları hazırladıktan sonra Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edersiniz ve kimliğinizin çıkmasını beklersiniz.
  10. Kimliğinizi aldıktan sonra resmi olarak Türkiye’nin her yerinde özel güvenlik olarak çalışabilirsiniz.

Özel Güvenlik Eğitimi Fiyatları

Güvenlik eğitimi almak isteyen herkes kursa kayıt olurken bir ücret ödemektedir. Bu ücret kurstan kursa değişebilir. Aynı zamanda buradan fiyat vermekte yanlış olacaktır. Çünkü yazıyı yazdığımız tarih ile sizin göreceğiniz tarih farklı olacağından özel güvenlik eğitimi fiyatları değişik olabilir. Bu nedenle en iyi seçenek iletişim kısmından bizlerle iletişim kurup, güncel fiyatları almanızdır.

Özel güvenlik eğitimi fiyatları bazı kurumlarda düşük bazı kurumlarda yüksek diyenleriniz olacaktır. Ancak şunu iyi bilmeniz gerekir. Kurum gerçekten sizin için elinden geleni yapıyor mu? Örneğin bizler kursumuza kayıt olan herkes ile birebir ilgileniyoruz. Sadece kayıt olana kadar değil, kimliğini aldıktan sonra bile destek oluyor. Referanslarımıza yönlendiriyoruz. İş bulmasında yardımcı oluyor ve daima desteklemeye çalışıyoruz.

Özel Güvenlik Ders Notları

Kurumumuza kayıt olduktan sonra özel güvenlik ders notları sizinle paylaşılmaktadır. Tarafınızdan gelecek olan bir flash belleğe, eğitmenlerin anlattığı tüm ders notlarını veriyoruz. Ayrıca dilerseniz özel güvenlik eğitimlerinin anlatıldığı müfredat konulu kitapları da bizlerden alabilirsiniz.

Özel güvenlik eğitimi ders notları dışında güvenlik eğitimi sınav soruları da size yardımcı olacaktır. Bunun için dilerseniz buraya tıklayabilir ve geçmiş sınav soru ve cevaplarını görüntüleyebilirsiniz. Çünkü güvenlik eğitimi sınav soruları ve cevapları, sınavı geçmenizde sizlere çok yardımcı olacaktır. Bol bol soru çözmeye gayret edin.

Güvenlik Eğitimi İş Olanakları

Güvenlik eğitimini tamamlamış ve özel güvenlik kimlik kartı almış herkes özel güvenlik olarak çalışabilir. Bu nedenle kimlik kartsız iş vaadinde bulunan hiç bir yere inanmamak ve kayıt olmamak gereklidir.

Çünkü bu işlem ehliyetsiz araba kullanmaya benzer ve cezası vardır. Güvenlik kimlik kartı olmadan özel güvenlik olarak çalışılmaz. İş olanaklarına bakacak olursanız, özel güvenlik kimlik kartı aldıktan sonra bir çok kurum sizi işe alacaktır. İş bulmama gibi bir ihtimalin olmadığını göreceksiniz. Çünkü bir çok kurumda özel güvenlik istihdamı yapılıyor ve gün geçtikçe özel güvenlik görevlisine ihtiyaç duyuluyor.

 

Bizleri tercih eden ve kurumumuza eğitim almak için gelen herkese sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Eğer sizde eğitim almak istiyorsanız ana sayfada bulunan “online kayıt” formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş yapacak ve gerekli bilgilendirmeleri yapacağız.